کد خبر 44433

سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به گزارش سالانه حقوق بشری آمریکا اعلام کرد، مثل همیشه گزارش‌های حقوق بشری آمریکا پر از «تعصبات ایدئولوژیک و اتهام‌زنی‌های بی‌اساس» بود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دولت چین به گزارش وزارت خارجه آمریکا در گزارش سالانه حقوق بشر سال ۲۰۱۸ آمریکا و اتهام‌زنی‌های این کشور به چین واکنش نشان داد و این گزارش را «متعصبانه و بی‌اساس» خوانده است.

شامگاه چهارشنبه (دیشب) دولت آمریکا طبق عادت سالیان گذشته گزارشی درباره «وضعیت حقوق بشر در جهان» منتشر کرد و در این گزارش کشورهای مختلف از قبیل، ایران، چین، روسیه را به «نقض حقوق بشر» متهم کرده است.

به گزارش رویترز، سخنگوی وزارت خارجه چین امروز پنجشنبه در رد این گزارش اعلام کرد که گزارش‌های حقوق بشری سال ۲۰۱۸ آمریکا مثل گزارش‌های قبلی، پر از «تعصبات ایدئولوژیک» و «اتهام‌زنی‌های بی اساس» است.

«لو کانگ» که در جمع خبرنگاران در پکن صحبت می‌کرد، اعلام کرد که دولت چین کاملا حامی حقوق بشر است و در این زمینه به پیشرفت‌های بسیاری دست یافته است.

سخنگوی وزارت خارجه چین با لحنی کنایه‌آمیز افزود: «ما به ایالات متحده توصیه می‌کنیم به کارنامه داخلی خودش در زمینه حقوق بشر نگاه قاطعی بکند و ابتدا به مسائل داخلی خودش بپردازد».

پیش از وزات خارجه چین، «شورای دولتی چین» که در واقع کابینه این کشور است هم به گزارش حقوق بشری آمریکا واکنش نشان داده بود.

این شورا با «معیوب و ناقص» خواندن این گزارش اعلام کرده بود که اتخاذ استانداردهای دوگانه آمریکا در زمینه حقوق بشر، برای همگان روشن است.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها