کد خبر 44409

رهبر مخالفان دولت در ونزوئلا می‌گوید او به زودی جای نیکلاس مادورو را خواهد گرفت و «پایان دوران غصب قدرت نزدیک است».

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رهبر مخالفان دولت در ونزوئلا می‌گوید او به زودی جای نیکلاس مادورو را خواهد گرفت و «پایان دوران غصب قدرت نزدیک است».

 خوان گوایدو که خود را رئیس‌جمهوری موقت ونزوئلا نامیده و از حمایت آمریکا و بیش از ۵۰ کشور دیگر برخوردار است، روز سه‌شنبه در جمع هزاران تن از هواداران و مخالفان مادورو سخنرانی کرد.

گوایدو گفته است «ما باید دفتری (ریاست‌جمهوری) داشته باشیم که کارآمد است، و خیلی زود، وقتی نیروهای مسلح به‌طور کامل از ما حمایت کنند، ما به میرافلورس (محل کاخ ریاست‌جمهوری) خواهیم رفت تا دفتر من را پیدا کنیم. خیلی زود».

بسیاری از معترضان و مخالفان دولت در شرق کاراکاس، پایتخت، شعارهایی در دست داشتند که خواستار کناره‌گیری مادورو بود.

گوایدو گفته است «با شجاعت و ایستادگی، از شما می‌خواهم به‌ خودتان ایمان داشته باشد، به این‌که ونزوئلا از تاریکی بیرون خواهد آمد و دوره غصب قدرت به پایان خواهد رسید».

پارلمان ونزوئلا که ریاست آن در دست گوایدو است، ریاست‌جمهوری مادورو را غصبی می‌داند و خواستار برگزاری انتخابات تازه است.

روز گذشته دادستان کل کشور ونزوئلا اعلام کرد علیه گوایدو تحقیقاتی را در مورد آن‌چه او «اتهام‌های مربوط به شراکت در خرابکاری سیستم برق ونزوئلا» نامیده، آغاز خواهد کرد.

ونزوئلا چند روز است با قطع گسترده برق روبه‌روست. در حالی‌که آمریکا و مخالفان ناکارآمدی دولت را دلیل قطع برق می‌دانند، مادورو و حامیان او ایالات متحده را متهم به راه‌انداختن «جنگ برق» علیه ونزوئلا کرده‌اند.

بنا بر گزارش‌ها قطع سراسرس و طولانی‌مدت برق بر نارضایتی‌های عمومی در ونزوئلا افزوده است.

 

منبع: انتخاب

ارسال نظر

تازه ها