کد خبر 44384

رئیس سابق ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ" که هفته پیش به تحمل ۴۷ ماه حبس محکوم شده بود در یک پرونده دیگر به تحمل 43 ماه حبس دیگر محکوم شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یک دادگاه فدرال روز چهارشنبه پائول مانافورت رئیس سابق ستاد انتخاباتی «دونالد ترامپ» را به ۴۳ ماه زندان محکوم کرد.

«مانافورت» به قاضی «آمی برمان جکسون» پیش از آنکه حکمش را اعلام کند، گفت: «من برای کارهایی که انجام دادم و برای تمام فعالیت‌هایی که امروز ما را اینجا آورده متاسف هستم.»

وی همچنین با لحنی ملتمسانه به قاضی گفت: «من تا چند هفته دیگر ۷۰ سالم می‌شود و همسرم نیز ۶۶ سال دارد. او به من نیاز دارد و من به او نیاز دارم. من از شما می‌خواهم که به این موضوع و نیاز ما به یکدیگر فکر کنید. لطفا ما را از یکدیگر دور نکنید.»

مانافورت یک هفته پیش در یک پرونده دیگر در دادگاه فدرال ویرجینیا محکوم شد.

در آن مورد، مانافورت به دلیل ارتکاب هشت جرم از جمله فساد بانکی و مالیاتی به 47 ماه زندان محکوم شد. رسانه‌های آمریکا گزارش داده‌ بودند قاضی دادگاه منطقه‌ای شهر «الکساندریا» در ایالت «ویرجینیا» با صدور این حکم، آن را بسیار کمتر از مجازات ۱۹ تا ۲۴ سال حبس مورد درخواست دادستان‌ها برای مانافورت ۷۰ ساله خواند. وی همچنین به پرداخت 50 هزار دلار محکوم شد.

مانافورت از ژوئن ۲۰۱۶ ریاست کارزار انتخاباتی ترامپ را به عهده داشت. او چند ماه بعد که روشن شد برای سیاستمداران هوادار روسیه در اوکراین لابی‌گری می‌کرده از ستاد انتخاباتی ترامپ کنار رفت. 

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها