کد خبر 44359

پل مانافورت رئیس سابق کمپین انتخاباتی ترامپ برای بار دوم محکوم خواهد شد و احتمالا تا 10 سال زندان برای وی به همراه داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یک قاضی دیگر در واشنگتن «پل مانافورت» رئیس سابق کمپین انتخاباتی ترامپ را محکوم خواهد کرد و احتمالا برای وی به دلیل دو جرم که شامل دروغگویی به بازرسان می‌شود 10 سال زندان در نظر خواهد گرفت.

مانافورت پیش از این به چهار سال زندان محکوم شده بود.

قاضی «امی برمن جکسون» قاضی دادگاهی در ایالت واشنگتن مانافورت را به دلیل اینکه دوبار سال گذشته به بازرسان دروغ گفته است احتمالا به 10 سال زندان، هر جرم 5 سال محکوم کند.

حکم این دادگاه به یک دعوای حقوقی دوساله بین پل مانافورت، جمهوری‌‌خواهی که به مدت شش ماه کمپین انتخاباتی ترامپ را هدایت می‌کرد و رابرت مولر بازرس ویژه پرونده دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا پایان خواهد داد.

رابرت مولر عقیده دارد که که پل مانافورت با سیاستمداران طرفدار روسیه در اوکراین لابی‌گری کرده است.

انتظار می‌رود که رابرت مولر گزارش نهایی تحقیقات 22 ماهه خود را حول پرونده دخالت روسیه در انتخابات 2016 آمریکا به قاضی «ویلیام بار» ارائه کند.

مانافورت روز پنجشنبه توسط قاضی «تی اس الیوت» در ویرجینیا به 4 سال زندان محکوم شد و انتقادات بسیاری را نسبت به این حکم ایجاد کرد. بالاترین مجازات چنین پرونده ای در دادگاه‌های فدرال آمریکا  24 سال است.

در دادگاه واشنگتن مانافورت به جرم توطئه علیه ایالت متحده مورد محاکمه قرار خواهد گرفت که از پول‌شویی گرفته تا لابی‌گری را شامل می‌شود و می‌تواند تا ده سال زندان برای وی به همراه داشته باشد.

 

 

ارسال نظر

تازه ها