کد خبر 44286

به گفته منابع آگاه یکی از دلایل برگزاری دیدار کیم جونگ اون و ترامپ در هانوی به دلیل لابی های این کشور برای آزادسازی متهمان قتل برادر رهبر کره شمالی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از ایسنا،به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، وزیر امور خارجه ویتنام در تماسی تلفنی با صفی‌الدین عبدالله، وزیر امور خارجه مالزی این درخواست را مطرح کرد. براساس بیانیه منتشر شده، وزیر خارجه ویتنام از دادگاه مالزی خواسته است محاکمه‌ای عادلانه برگزار کرده و دوآن تی هواونگ را آزاد کند.

مالزی روز دوشنبه اتهام قتل علیه سیتی آسیه، دیگر متهم پرونده قتل کیم جونگ نام، برادر ناتنی رهبر کره‌شمالی را که اهل اندونزی است، لغو کرد. کیم جونگ نام سال ۲۰۱۷ به علت مسمومیت با ماده سمی وی‌ایکس در فرودگاه کوآلالامپور مرد.  

دادگاه دوآن تی هوانگ از پنج‌شنبه دوباره آغاز می‌شود و انتظار می‌رود به درخواست وکلای متهم از دولت برای لغو اتهام علیه علیه او رسیدگی شود. این دو متهم مدعی شدند که گمان می‌کردند این اقدامات برای یک شو تلویزیونی است.

دادستان‌های مالزی دلیل خاصی برای لغو اتهام قتل علیه سیتی آسیه که دولتش با جدیت برای آزادی او لابی کرد، ارائه نکردند. لابی ویتنام که اخیرا میزبان رهبر کره‌شمالی بوده، برای آزادی هوانگ کمتر بوده است.

 

ارسال نظر

تازه ها