کد خبر 44270

رئیس‌جمهوری آمریکا در تلاش برای حفظ منافع تجاری کشورش به نگرانی‌ها از هواپیماهای «بوئینگ» واکنش نشان داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی توییتری درباره نگرانی‌ها پیرامون امنیت پرواز با هواپیماهای «بوئینگ» واکنش نشان داد.

رئیس‌جمهوری آمریکا در این خصوص نوشت: هواپیماها دارند آنقدر پیچیده می‌شوند که دیگر نمی‌توان آن‌ها را هدایت کرد. دیگر نیازی به خلبان نیست، بلکه به دانشمندان علوم رایانه از (دانشگاه) اِم آی تی نیاز است!

وی در ادامه به منظور تلاش برای حفظ منافع تجاری این کشور از تولید هواپیمای مذکور اعلام کرد: همیشه کالاهای بسیاری را می‌بینم و همواره تلاش بر این است که یک گام غیرضروری دیگر به جلو برداشته شود، در حالیکه اغلب نمونه‌های قدیمی و ساده‌تر به مراتب بهتر است. لازم است در کسری از ثانیه تصمیم گیری شود. پیچیدگی، خطر ایجاد می‌کند. همه این هزینه‌های کلان صورت می‌گیرد، اما عوائد آن بسیار ناچیز است. نمی‌دانم نظر شما چیست، اما خودم علاقه‌ای ندارم که آلبرت انیشتین، خلبان (هواپیمای) من باشد. من به دنبال کارشناسان حرفه‌ای پرواز هستم که اجازه داشته باشند سریع و به سادگی، کنترل هواپیما را به دست گیرند!

گفتنی است، یکشنبه هفته جاری یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ متعلق به خط هوایی اتیوپی در پرواز خود از آدیس آبابا به نایروبی، پایتخت کنیا دچار سانحه شد که در این سانحه هوایی، تمامی ۱۵۷ سرنشین این هواپیما (هشت خدمه و ۱۴۹ مسافر) کشته شدند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها