کد خبر 44237

وزارت خارجه سوریه به شدت به موضع گیری سناتور آمریکایی درباره جولان اشغالی واکنش نشان داد و آنرا محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، یک منبع در وزارت خارجه سوریه اعلام کرد: سوریه به شدت اظهارات لیندسی گراهام عضو مجلس سنای آمریکا درباره جولان اشغالی را که برگرفته از تفکر هیمنه و زورگویی دولت آمریکا و نگرش صهیونیستی آن به موضوعات منطقه است و در خدمت منافع اسرائیل است را محکوم می‌کند.

وزارت خارجه سوریه بیان کرد: ملت سوریه و به ویژه ساکنان جولان از مقاومت در برابر اشغالگران دست بر نمی‌دارند و مصمم به ادامه مبارزه تا آزادسازی جولان به شکل کامل و بازگشت آن به آغوش سوریه هستند. همه قطعنامه‌های سازمان ملل به ویژه قطعنامه شماره ۴۹۷ سال ۱۹۸۱ که مورد اجماع همه اعضای شورای امنیت به ویژه ایالات متحده آمریکاست بر این تاکید کرده است که جولان سوریه سرزمین اشغال شده است و تصمیم اشغالگران غاصب برای ضمیمه آن باطل و گزافه است.

شایان ذکر است که سناتور لیندسی گراهام اعلام کرده بود که تمام تلاش خود را برای متقاعد کردن رئیس جمهوری این کشور جهت اعتراف به این مساله که ارتفاعات جولان بخشی از اراضی اسرائیل است، انجام خواهد داد.

وی در جریان بازدیدش از ارتفاعات اشغالی جولان در جمع خبرنگاران گفت: نمی‌توانم تصور کنم اسرائیل چگونه می‌تواند در حال حاضر یا در زمانی در آینده از جولان دست بکشد.

گراهام افزود: اینکه اسرائیل در سایه تهدیداتی که با آنها مواجه است، جولان را به طرفی واگذار کند محال است.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها