کد خبر 44083

وزارت دفاع روسیه از نفروختن سلاح های میان برد و کوتاه برد به کشورهایی که چنین سلاح هایی ندارند، خبر داد و گفت ما نمی خواهیم سلاح های مشابه آمریکا را به کشور های دیگر بفروشیم.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از ایسنا، به نقل از تاس، «ولادیمیر شامانوف» رئیس کمیته دفاعی دومای روسیه اظهار داشت که روسیه قصد ندارد اولین کشوری باشد که موشک‌های میان برد و کوتاه برد را به مناطقی که سلاح‌های مشابه آمریکایی در آنجا وجود ندارد، از جمله اروپا، ببرد.

شامانوف گفت: روسیه حق نظر توسعه، تولید و راه اندازی موشک‌های زمینی با برد کوتاه و میان برد را برای خود حفظ می‌کند و رئیس جمهور روسیه حکم تعلیق معاهده عدم استفاده از موشک‌های میان برد و کوتاه برد هسته‌ای را امضا کرده است. اما ما نمی‌خواهیم اولین کشوری باشیم که خارج از INF عمل می‌کند.

وی همچنین افزود که فروپاشی پیمان INF می‌تواند خطر بازگشت به جنگ سرد را برای اروپا ایجاد کند. به هر حال، از بین رفتن این معاهده می‌تواند ضربه شدیدی به سیستم امنیتی و ثبات بین المللی بزند. و این مسئله برای اروپا، به معنای خطر بازگشت به بدترین دوران جنگ سرد است، در حالی که آمریکایی‌ها خود خارج از آن خواهند بود.

 

ارسال نظر

تازه ها