کد خبر 44060

سقوط دومین هواپیمای بوئینگ 737 در اتیوپی و کشته شدن 157 نفر و همچنین از رده خارج کردن این هواپیماها توسط دولت چین، سهام این شرکت 10 درصد سقوط کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، به دنبال دومین سقوط هواپیمای بوئینگ 737 در اتیوپی و کشته شدن 157 نفر و همچنین خارج کردن این هواپیماها از ایرلاین‌ها توسط چین و اتیوپی و اندونزی، سهام این شرکت 11 درصد سقوط کرد.

این سقوط در صورتی که در ادامه روز به همین صورت ادامه پیدا کند بزرگترین سقوط سهام این شرکت در خلال دو دهه اخیر است. ارزش بوئینگ در سه سال اخیر سه برابر شده است به طوری که هفته گذشته ارزش هر سهم این شرکت به 446 و دیروز در قیمت 422 دلار بسته شد. این در حالی است که در ابتدای سال 2019 قیمت هر سهم این شرکت 300 دلار بود. قیمت هر سهم بوئینگ امروز دوشنبه به 371 دلار رسید که حکایت از کاهش بیش از 50 دلاری قیمت هر سهم این شرکت دارد. 

روز یکشنبه هواپیمای بوئینگ 737 مکس 8 بعد از «تیک آف» از فرودگاه آدیس آبابا در 60 کیلومتری این شهر سقوط کرد که همه 157 مسافر و خدمه آن جان باختند.

پیش از این در ماه اکتبر همین هواپیما در ایرلاین «لایون ایر» اندونزی سقوط کرده بود که طی آن 189 نفر مسافر و خدمه جان خود را از دست دادند.

بعد از سقوط بوئینگ در اتیوپی، چین سریعا حدود 100 دستگاه از این هواپیما را از رده خارج کرد تا از صحت این هواپیماها اطمینان حاصل کند.

شرکت بوئینگ در بیانیه‌ای اعلام کرد که بررسی‌ها حول سقوط این هواپیما در اتیوپی در مراحل اولیه خود قرار دارد. «راجیو لالوانی» تحلیل‌گر شرکت مورگان استنلی اعلام کرد «نوسان زیادی را برای سهام شرکت بوئینگ پیش‌بینی می‌کنیم».

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها