کد خبر 44021

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا درباره تحقیقات در پیرامون انتخابات 2016 گفت: معتقدم که شهادت ندادن در نهایت اقدام اشتباهی خواهد بود، زیرا این احتمالاً بهترین روش برای رسیدن به حقیقت است که رئیس‌جمهوری آمریکا با ادای سوگند شهادت بدهد

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از ایسنا، آدام شف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا یکشنبه در مصاحبه با ان‌بی‌سی گفت: معتقدم که شهادت ندادن در نهایت اقدام اشتباهی خواهد بود، زیرا این احتمالاً بهترین روش برای رسیدن به حقیقت است که رئیس‌جمهوری آمریکا با ادای سوگند شهادت بدهد چون همانطور که ایشان در گذشته به صراحت بیان کرده‌اند، دروغ گفتن به مردم کاملاً عادی است. او همچنین گفته است "من قرار نیست مقابل قاضی صحبت کنم" اما شاید او مجبور شود که مقابل قاضی صحبت کند.

آدام شف همچنین گفت رابرت مولر، بازرس ویژه تحقیقات آمریکا که درباره تبانی احتمالی کمپین ترامپ و روسیه تحقیق می‌کند، نباید تنها به پاسخ‌های کتبی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا اکتفا کند.

او تاکید کرد: زمانی که شما پاسخ‌های کتبی یک شاهد را دریافت می‌کنید، در واقع این وکلای آن شخص هستند که بیشتر پاسخ‌ها را نوشته‌اند. بنابراین ضرورت دارد که شما در زمان مناسب سوالات را شفاهی مطرح کنید. البته باید این نکته را در نظر داشت که تحقیقات بازرس مولر اکنون زیر نظر دادستان کل (ویلیام بار) انجام می‌شود که مخالف این تحقیقات است و ممکن است با احضار ترامپ هم موافقت نکند.

 

ارسال نظر

تازه ها