کد خبر 43847

رییس شرکت امنیتی بلکواتر از برگزاری یک جلسه سری در سال 2016 در برج ترامپ خبرداد و گفت در این جلسه ترامپ و پسر بزرگ او و یک نماینده از عربستان سعودی حضور داشتند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد به نقل از ایسنا و به نقل از هافینگتون پست، اریک پرینس، رییس سابق شرکت امنیتی خصوصی بلکواتر در مصاحبه‌ با الجزیره فاش کرد، در این نشست در برج ترامپ در زمان کمپین ریاست جمهوری ۲۰۱۶ همراه با دونالد جونیور، پسر بزرگ دونالد ترامپ و یک نماینده عربستان و امارات برای بحث در مورد سیاست مربوط به ایران حضور پیدا کرده است.

اریک پرینس نخستین بار است که به صورت علنی به برگزاری چنین نشستی اذعان‌ می‌کند. پرینس پیش‌تر در سال ۲۰۱۷ در صحبت‌هایی نزد یکی از کمیته‌های کنگره آمریکا هیچ صحبتی از برگزار شدن چنین نشستی نکرده و مدعی شده بود که در کمپین ریاست جمهوری ترامپ در سال ۲۰۱۶ هیچ نقش "رسمی یا غیر رسمی" نداشته و در حاشیه بوده‌ است.

بر اساس متن شهادت‌هایی که او در آن سال در نشستی با کمیته‌ اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا داشته، او اصلا اشاره‌ای به برگزاری این نشست نکرده است. سال گذشته میلادی روزنامه‌ نیویورک تایمز گزارش کرد که اریک پرینس سازمان دهنده این نشست در سال ۲۰۱۶ در برج ترامپ با دونالد جونیور، پسر بزرگ دونالد ترامپ و جورج نادر ، تاجر لبنانی ــ آمریکایی بوده است و همچنین جورج نادر در نشست فاش کرده که امارات و عربستان خواهان کمک به ترامپ برای پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری هستند. همچنین گزارش شد که در این نشست، استفن میلر دستیار ارشد فعلی کاخ سفید و جوئل زامل، کارشناس اسرائیلی شبکه‌های اجتماعی نیز حضور داشته‌اند.

اریک پرینس که برادر بتسی دِووس ، وزیر آموزش آمریکا است، در مصاحبه‌ با شبکه الجزیره  برگزار شدن این نشست را تایید کرد. او در پاسخ به پرسش مهدی حسن، مجری این شبکه که چرا در شهادت‌هایش در کنگره برگزار شدن این نشست را افشا نکرده مدعی شد که او در این شهادت‌هایش برگزار شدن نشست را تایید کرده است. با این حال هنگامی که در این مصاحبه متن پاسخ او به کنگره برایش قرائت شد، گفت‌ که این متن "غلط" است و این صحبت با تعجب مخاطبان مصاحبه او همراه شد.

او در ادامه‌ تاکید کرد که همه صحبت‌هایی که در آن روز مطرح شده در این متن پیاده نشده است.

برگزاری این نشست در برج ترامپ و این که چه صحبت‌ها و وعده‌هایی در این نشست مطرح شده، پرسش‌هایی را درباره انفعال رییس جمهور آمریکا در برابر عربستان به ویژه‌ بعد از حادثه قتل جمال خاشقجی در شهر استانبول ترکیه مطرح می‌کند.

این‌ در حالی است که جارد کوشنر ، داماد دونالد ترامپ، چند روز پیش بر خلاف همه پروتکل‌ها با ولیعهد عربستان و دیگر مقامات این کشور در عربستان دیدار کرد و کارمندان سفارت آمریکا در عربستان به "دیلی بیست "گفتند که آنها را از این نشست‌ها کنار گذاشته اند و جزئیات بحث‌های مربوط به آنها را نمی دانند.

مهدی حسن همچنین در این مصاحبه از اریک پرینس در خصوص کتاب خاطراتش و این که او در این کتاب از عراقی‌ها با لفظ "وحشی‌ها" یاد کرده و همچنین قتل عامهایی که اعضای شرکت امنیتی بلکواتر زیر نظر او در عراق علیه شهروندان این کشور مرتک شدند، پرسش کرد.

اریک پرینس در پاسخ مدعی شد که او این لفظ را برای "تروریستها" به کار برده و مشکلی با این که تروریست‌ها را وحشی بخواند ندارد.

با این حال مهدی حسن در ادامه‌، اظهار کرد: تیم شرکت امنیتی متعلق به اریک پرینس نه برای "آزاد کردن" تروریست‌ها ،‌ بلکه برای آزاد کردن شهروندان عراقی اعزام شده است.

 

ارسال نظر

تازه ها