کد خبر 43588

وکیل سابق و کارچاق‌کن رئیس‌جمهور فعلی آمریکا از یکی از شرکت‌های تحت تملک خانواده او شکایت کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «مایکل کوهن»، وکیل سابق و کارچاق‌کن «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهور آمریکا از «سازمان ترامپ» شکایت کرد.

مایکل کوهن  «سازمان ترامپ» را متهم کرده به تعهداتش در یک قرارداد مبنی بر جبران هزینه‌های ناشی از دعاوی قضایی مربوط به این شرکت عمل نکرده است.

انتظار می‌رود این شکایت که پنجشنبه در دیوان عالی ایالت نیویورک تنظیم شده تنش‌های میان ترامپ و کوهن را تشدید کند. کوهن که به ارتکاب چند فقره جرم در ارتباط با همکاری‌اش با ترامپ اعتراف کرده، اخیراً در یک جلسه استماع در کنگره علیه رئیس سابقش شهادت داد و او را فردی «نژادپرست»، «ریاکار» و «متقلب» توصیف کرد. کارچاق‌کن سابق ترامپ قرار است ماه می روانه زندان شود. 

در متن شکوائیه وکیل سابق ترامپ آمده است: «سازمان ترامپ، جبران خسارت برای آقای کوهن و پرداخت دستمزدها و هزینه‌های وکلا در تمامی مسائل ناشی از همکاری آقای کوهن با این سازمان یا به نمایندگی از آن را تقبل کرده است.»

در ادامه این شکوائیه به پاره‌ای از مواردی که کوهن برای آنها درخواست جبران خسارت کرده اشاره شده است: «این مسائل چندین جلسه استماع، تحقیقات رابرت مولر و مسائل دیگر را شامل می‌شود.» 

شبکه خبری بلومبرگ گزارش داده کوهن مدعی شده سازمان ترامپ بایستی به او دست‌کم ۱.۹ میلیون دلار بابت هزینه‌های وکلایش پرداخت کند.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها