کد خبر 42641

با آغاز سومین روز از مذاکرات نمایندگان آمریکا و طالبان در دوحه قطر، سخنگوی این گروه گفت: حکومت افغانستان را به رسمیت نمی‌ شناسیم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  با آغاز سومین روز از مذاکرات نمایندگان آمریکا و طالبان در دوحه قطر، سهیل شاهین یکی از سخنگویان طالبان اعلام کرد که این گروه حکومت افغانستان را به رسمیت نمی‌ شناسد و در آینده با مردم افغانستان درباره صلح گفتگو خواهد کرد.

این در حالیست که طالبان تاکنون از نشست مستقیم با نمایندگان دولت افغانستان سرباز زده و امروز چهارشنبه نیز سهیل شاهین سخنگوی دفتر طالبان در قطر گفت: ما انکار نکردیم که دولت افغانستان بخشی از جنگ است. ما این دولت را به رسمیت نمی‌ شناسیم. اگر گفتگو بر سر موضوعات خارجی نتیجه داد، با مردم افغانستان درباره صلح گفتگو خواهیم کرد.

سخنگوی دفتر طالبان در قطر گفت: سومین روز مذاکراتِ این دُور نیز بر سر خروج نیروهای آمریکا از افغانستان است و اینکه خاک افغانستان دیگر علیه هیج کشور دیگر استفاده نشود.

وی در ادامه افزود: فعلا در حال گفتگو بر سر موضوعات خارجی هستیم. به همین دلیل با آمریکایی‌ ها درباره خروج نیروهای آنها مذاکره داریم و در این مذاکرات نگرانی‌ های مشروع آنها را هم مد نظر قرار داده‌ ایم. تا اینجا بر سر تشکیل گروه‌های کاری توافق کردیم که این گروه‌ ها در حال بحث و گفتگو هستند. هدف ۲ طرف تنظیم یک پیش نویس در باره این موضوعات است.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها