کد خبر 42044

مشاور امنیت ملی کاخ سفید به بیانیه جدید «کارگروه ویژه اقدام مالی» درباره ایران واکنش نشان داد.

 به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مشاور امنیت ملی کاخ سفید در توییتی در زمینه بیانیه‌ جدید «اف‌ای تی‌اف» در قبال ایران واکنش نشان داد.

 «جان بولتون» مشاور امنیت ملی کاخ سفید شنبه بعد از ظهر در توییتی در این زمینه نوشت: «زمان تقریبا خاتمه یافته است. بعد از دو سال و بدون هیچ پیشرفتی، کار گروه ویژه اقدام مالی (اف‌ای‌تی‌اف) برای نخستین بار با باز اعمال اقدام قابل توجه علیه ایران در ماه ژوئن (تیر) و در صورت عدم اقدام این کشور در مواجهه با پولشویی و تامین مالی تروریسم،  موافقت کرد. من به این اقدام آن‌ها تبریک می‌گویم.»

برخی منابع خبری روز جمعه گزارش دادند که کار گروه اقدام مالی تعلیق ایران از فهرست سیاه گروه ویژه اقدام مالی را به مدت 4 ماه دیگر تمدید کرده است. در نشست تازه این کار گروه در پاریس، FATF تا ماه ژوئن 2019 (خرداد - تیر 1398) به ایران فرصت داده است تا قوانین مقابله با پولشویی و تامین مالی تروریسم را تصویب کند.

رویترز در گزارشی به نقل از کار گروه اقدام مالی نوشت، اگر ایران تا پایان ماه ژوئن ۲۰۱۹ قوانین باقی‌مانده در راستای استانداردهای اف‌ای تی‌اف را اجرایی نکند، اف‌ای تی‌اف مجبور خواهد بود  اقدام‌های نظارتی خود بر شعب و زیرمجموعه‌های مؤسسات مالی مستقر در ایران را افزایش دهد.

مجمع تشخیص مصلحت نظام در چند هفته گذشته نشست‌های کارشناسی برای تایید یا رد این لایحه برگزار کرده ، اما برای بررسی بیشتر و دریافت نقطه نظرات همه اعضاء تصمیم گیری نهایی در این زمینه را به هفته‌های آینده موکول کرده است.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها