کد خبر 40928

عربستان سعودی در بیانیه‌ای از پیشنهاد کمیسیون اروپا برای قرار دادن این کشور در فهرست سیاه پولشویی و تأمین مالی تروریسم ابراز تأسف کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، عربستان سعودی در بیانیه‌ای از پیشنهاد کمیسیون اروپا برای قرار دادن این کشور در فهرست سیاه پولشویی و تأمین مالی تروریسم ابراز تأسف کرد.  

عربستان سعودی در این بیانیه از مقامات کمیسیون اروپا خواسته است برای اطلاع از تلاش‌های این کشور در زمینه پولشویی و تأمین مالی تروریسم به ریاض سفر کنند.

ریاض همچنین مدعی شد مبارزه با این دو موضوع را در راس اولویت‌های اصلی خود قرار داده است. 

گفتنی است که کمیسیون اروپا نام عربستان سعودی را به لیست سیاه کشورهایی افزود که گفته می شود به دلیل اهمال در کنترل منابع مالی تروریسم و پولشویی، تهدیدی برای اتحادیه اروپا محسوب می‌شوند.

در مجموع ۲۳ کشور در لیست پولشویی اتحادیه اروپا به چشم می‌خورند که افغانستان، کره شمالی، ایران، عراق، سوریه، لیبی و یمن نیز از جمله آنها هستند.

این درحالی است که علاوه بر عربستان، نام پاناما نیز به لیست پولشویی اتحادیه اروپا افزوده شد.

گفتنی است قرار گرفتن در این لیست، روابط مالی با اتحادیه اروپا را پیچیده‌تر می‌کند. به این ترتیب، بانک‌های اروپایی مجبور خواهند بود به هنگام انجام تراکنش مالی با کشورهای مندرج در لیست، ضوابطی را رعایت کرده و احتیاط بیشتری به خرج دهند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها