کد خبر 40906

رویترز

رویترز مدعی شده افسر ضداطلاعات نیروی هوایی آمریکا به نام «مونیکا ویت» در سال ۲۰۱۳ جذب سرویس‌های اطلاعاتی ایران شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رسانه انگلیسی رویترز مدعی شده یک افسر سابق ضداطلاعات نیروی هوایی آمریکا به نام «مونیکا ویت» جذب سرویس‌های اطلاعاتی ایران شده است. 

در کیفرخواست صادرشده علیه این افسر سابق اطلاعاتی آمده "مونیکا الفرید ویت" شهروند ایالات متحده و کارشناس واحد اطلاعات نیروی هوایی آمریکا بوده است. وی اوت ۱۹۹۷ به نیروی هوایی آمریکا پیوسته و تا مارس ۲۰۰۸ عضو آن بوده است. 

این کیفرخواست همچنین تصریح کرده ویت به اطلاعات رده سری و فوق سری آمریکا دسترسی داشته است و بعد از رفتن به ایران، به شناسایی همکاران سابقش کمک کرده است. 

دادستان‌های آمریکایی ادعا کرده‌اند این افسر ضداطلاعاتی اسم رمز و مأموریت‌های یک برنامه مخفیانه پنتاگون برای انجام عملیات‌های اطلاعاتی را در اختیار ایرانی‌ها قرار داده است. همچنین ادعا شده که او با اعضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران همکاری کرده است. 

این کیفرخواست‌ همچنین اینکه ویت چطور در اوت ۲۰۱۳ نسخه‌ای از بیوگرافی و سوابق شغلی‌اش را در اختیار دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا قرار داده را تشریح کرده است. او همان ماه به ایران رفت و امکانات اسکان و تجهیزات کامپیوتری در اختیارش قرار گرفت. 

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها