کد خبر 40904

لندن حمله یکی از حامیان ترامپ به یک خبرنگار انگلیسی در حین سخنرانی رئیس جمهور آمریکا را محکوم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، «جرمی هانت» وزیر امور خارجه بریتانیا، حمله یکی از حامیان «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا به فیلم‌بردار شبکه «بی‌بی‌سی» در تگزاس آمریکا را محکوم کرد.

به نوشته روزنامه «گاردین»، در طی کمپین روز دوشنبه ترامپ در شهر مرزی «ال پاسو» واقع در ایالت تگزاس، فردی با کلاهی که رویش نوشته شده بود «عظمت را به آمریکا برمی‌گردانیم» (شعار تبلیغاتی ترامپ) به فیلم‌بردار گروه شبکه بی‌بی‌سی حمله کرده و شروع به هل دادن وی کرد.

هانت در پاسخ به این حرکت شهروند آمریکایی به شبکه «اسکای نیوز» گفت :«این هرگز قابل‌قبول نیست که خبرنگاران و فیلم‌بردارها تنها برای انجام کارشان مورد حمله قرار بگیرند». به‌باور هانت، سر زدن چنین اعمالی از هواداران ترامپ تحت تاثیر تحریکات این رئیس‌جهور جنجالی آمریکا انجام می‌شود.

ترامپ همواره رسانه‌های منتقدش را «رسانه‌های اخبار جعلی» و «دشمت مردم» می‌نامد. رسانه‌های خبری با رد این سخنان ترامپ می‌گویند لحن او موجب شده خبرنگاران در آمریکا یا خارج از آن با خشونت مواجه شوند.

جرمی هانت در ادامه گفت: «مشکل بزرگتری وجود دارد و آن این است که سال گذشته ۸۰ خبرنگار در سرتاسر جهان تنها به‌خاطر انجام کارشان جان خود را از دست دادند». او گفت: «ما از این موضوع بسیار نگرانیم».

بی‌بی‌سی در گزارشی گفت که این طرفدار ترامپ پس از حمله به فیلم‌بردار این شبکه خبری نیز در طول مراسم دست از فحاشی به او برنداشت. ترامپ پس از دیدن صحنه این حمله،  به فیلم بردار بی‌بی‌سی گفت: «همه‌چیز روبه‌راه است؟» 

کمیته حمایت از خبرنگاران  نیز پس از این واقعه ترامپ را مورد انتقاد قرار داد.

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها