کد خبر 40830

وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد، واشنگتن آماده است تا به کشورهای اروپایی در کاهش خطر "مداخله" روسیه در انتخابات‌هایشان کمک کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه در جریان نشستی با جوانان اسلوواکی در براتیسلاوا که وزارت امور خارجه آمریکا آن را ترتیب داده بود، گفت: ما برای کمک به کشورهای اروپایی در سراسر این قاره آماده شده‌ایم، چرا که این تهدید را به خوبی شناخته‌ایم و می‌دانیم که چه‌طور می‌توان خطر مداخله را کاهش داد.

براساس گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، پامپئو روسیه را به "متزلزل کردن دموکراسی‌های غربی" متهم کرد، اما هیچ‌گونه سند و مدرکی برای این ادعای خود ارائه نداد.

وی گفت: دهه‌هاست که روس‌ها تلاش کرده‌اند تا انتخابات را در سراسر جهان تحت تأثیر بگذارند از جمله انتخاباتی که در آمریکا برگزار شده است.

وزیر امور خارجه آمریکا همچنین مسکو را به "انتشار اطلاعات غلط" متهم کرد.

وی افزود: ما به چندین کشور اروپایی که به واشنگتن آمدند تا ببینند در انتخابات ریاست جمهوری ما در سال ۲۰۱۶ میلادی چه اتفاقی افتاد، کمک کرده‌ایم.

این در حالی است که مقامات روسیه بارها تمامی اتهامات مداخله در انتخابات آمریکا را رد کرده‌اند و تاکید دارند این ادعاها به بهانه شکست یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و همچنین منحرف کردن توجه اذهان عمومی از تقلب و فساد صورت گرفته در انتخابات مطرح شده‌اند.

 

ارسال نظر

تازه ها