کد خبر 40824

در جدیدترین نظرسنجی های انجام شده اعتماد مردم نسبت به مولر بازرس ویژه پرونده ارتباط روسیه با انتخابات ترامپ بیشتر از اعتماد ان ها به ترامپ است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، به نقل از پایگاه هیل، براساس نتایج نظرسنجی جدید انجام شده از سوی واشنگتن پست / اسکار اسکول که روز سه شنبه منتشر شد ۵۶ درصد آمریکایی‌ها گفتند از نظر آنها رابرت مولر بیشتر از دونالد ترامپ اعتبار دارد در حالی که تنها ۳۳ درصد گفتند به روایت رئیس جمهور از حقایق اطمینان بیشتری دارند.

۵۷ درصد اظهار داشتند از نظر آنها رابرت مولر بیشتر از ترامپ به یافتن حقیقت علاقه‌مند است تا این که بخواهد به ترامپ به صورت سیاسی آسیب بزند.

در این نظرسنجی ۸۶ درصد پاسخگویان دموکرات گفتند که با احتمال بیشتری روایت مولر از حقایق را باور می‌کنند در حالی که ۷۴ درصد پاسخگویان جمهوری خواه گفتند که در این خصوص به ترامپ اعتماد دارند.

۵۷ درصد از پاسخگویان مستقل همچنین اظهار کردند که مولر را در برابر ترامپ دارای اعتبار بیشتر می‌دانند در حالی که ۲۹ درصد گفتند به ترامپ بیشتر اعتماد دارند.

مارک روزل، رئیس دانشکده اسکاراسکول به واشنگتن پست گفت: در این نظرسنجی حامیان حزب‌ها به صورتی پیش بینی پذیر در کمپ‌های مربوط به خودشان آرایش پیدا کردند.

با این حال روزل گفت: اکثر آمریکایی‌ها همچنان ذهنیت باز درباره نتایج تحقیقات مولر در ارتباط با مداخله روسیه به نفع ترامپ در انتخابات ۲۰۱۶ آمریکا دارند.

وی تاکید کرد: تعداد قابل توجهی از مردم ذهنشان را در مورد آن چه که این گزارش نهایتاً نتیجه‌گیری خواهد کرد باز نگه داشتند. این نظرسنجی دو ماه بعد از آن انجام شد که یک نظرسنجی دیگر از سوی هیل تی وی / امریکنبارومتر دریافت ۵۸ درصد از پاسخگویان معتقدند مولر به عنوان بازرس ویژه یک تحقیقات "بدون غرض ورزی" را درباره کمپین ترامپ به پیش می‌برد.

نظرسنجی واشنگتن پست / اسکار اسکول در میان یک نمونه ۸۴۱ نفری از بزرگسالان آمریکایی و از طریق تلفن در بازه ۶-۱۰ فوریه انجام شد.

 

ارسال نظر

تازه ها