کد خبر 40655

یک دادگاه تجدید نظر در ایالت کالیفرنیای آمریکا در پرونده شکایت فعالان محیط زیست از دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور، به نفع دولت رای داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دادگاه فدرال تجدید نظر در ایالت کالیفرنیا روز دوشنبه در پرونده شکایتی که گروه های محیط زیستی به خاطر ساخت دیوار در مرز مکزیک علیه دولت ترامپ مطرح کرده بودند، به نفع دولت رای داد.

بر اساس رای قضات دادگاه که با نتیجه 2 بر 1 به نفع دولت ترامپ بود، قانون اصلاح قوانین مهاجرت و مسئولیت مهاجرت مصوب سال 1996 به وزارت امنیت داخلی آمریکا این اجازه را داده است تا برای ساخت حفاظ های مرزی، آیین نامه های محیط زیستی را نادیده بگیرد.

بر این اساس، دادگاه تجدید نظر رای دادگاه اولیه را نیز که به دولت فدرال اجازه داده بود تا نمونه های اولیه دیوار مرزی را در "سن دیه گو" ایالت کالیفرنیا احداث کند، تایید کرد.

طبق رای دادگاه تجدید نظر، راه برای گروه های مدافع محیط زیست به منظور شکایت از دیوار پیشنهادی ترامپ در امتداد مرز مکزیک بسیار سخت خواهد شد.

اختلاف میان دموکرات‌ها با کاخ سفید بر سر بودجه سالانه آمریکا و هزینه ساخت دیوار، موجب تعطیلی بخش‌هایی از دولت فدرال و بی‌کار ماندن اجباری کارمندان دولت برای بیش از یک ماه شده بود.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها