کد خبر 40558

نخست وزیر رژیم صهیونیستی در توئیتی به منظور کمک به پروژه شکسته خورده پمپئو؛ اعلام کرد: برای مقابله با رژیم ایران در نشست ورشو لهستان شرکت می کنم.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، در صفحه توئیتری نتانیاهو آمده است: نخست وزیر در کنفرانس صلح و امنیت که قرار است در ورشو برگزار شود، شرکت خواهد کرد.
در ادامه این توئیت آمده است: نخستین محور گفت وگوها در این نشست رژیم ایران است، این نشست برای آن است که چگونه از تلاش‌های این رژیم برای استقرار نظامی در سوریه جلوگیری کنیم.
وی در ادامه مدعی شد: (برای آن به لهستان می روم که ) چگونه جلوی رفتار ایران در منطقه را بگیریم و مهم‌تر از هر چیز، چگونه از دستیابی رژیم تهران به سلاح هسته‌ای جلوگیری کنیم.
«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا 22 دی ماه گذشته از برگزاری نشستی با موضوع ایران در روزهای 13 و 14 فوریه (24 و 25 بهمن) خبر داده بود.
این اقدام که در ادامه تلاش‌های مذبوحانه آمریکا در ماه‌های گذشته برای القای سیاست ایران‌هراسی صورت می‌گیرد، واکنش «محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه کشورمان را به دنبال داشت.
در تازه ترین اظهارنظر ظریف نسبت به برگزاری این نشست، وی با تاکید بر این که آمریکا از مواضع و اهداف ضدایرانی خود در نشست ورشو عقب نشینی کرده است، گفت: این نشست پیش از شروع محکوم به شکست شد.
 نشست ورشو قرار است روزهای 24 و 25 بهمن‌ماه به میزبانی مشترک آمریکا و لهستان برگزار شود.

 

منبع: ایرنا

ارسال نظر

تازه ها