کد خبر 40518

رئیس کنفدراسیون صنایع بریتانیا

رئیس کنفدراسیون صنایع بریتانیا در مصاحبه ای اعلام کرد احتمال بریگزیت سفت و سخت افزایش پیدا کرده است و اکنون کشور وارد «ناحیه هشدار» شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از رویترز، رئیس کنفدراسیون صنایع بریتانیا روز یکشنبه به شبکه خبری اسکای نیوز گفت شانس‌ها برای جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا بدون هیچ گونه توافقی افزایش یافته است و اکنون این کشور واردا «ناحیه هشدار» شده است.

«کارولین فایربایرن» گفت: «احساس می کنم که فرآیند پارلمانی برای حل مشکل بریگزیت به بن بست خورده است و هیچ راه حلی پیدا نمی‌شود به طوری که احتمال بریگزیت بدون هیچ توافقی با اتحادیه اروپا اکنون افزایش یافته است.

وی که با شبکه خبری اسکای نیوز سخن می‌گفت اعلام کرد «ما واقعا در ناحیه هشدار قرار گرفته‌ایم».

حدود یک ماه دیگر یعنی در ماه مارس ضرب الأجل بریتانیا برای جدایی از اتحادیه اروپاست و این در حالی است که پارلمان بریتانیا به طرح توافق تجاری «ترزا می» رأی منفی داد. «ترزا می» دو روز بعد توانست که از پارلمان رأی اعتماد بگیرد تا فرآیند بریگزیت را به نقطه انتهایی خود برساند.

بسیار از مشاغل تجاری از اینکه بریگزیت بدون هیچگونه توافقی به اجرا در بیاید نگران هستند و برخی از آنها ترجیح می دهند که بریتانیا را ترک کنند.

اولین شرکتی که خروج خود را بریتانیا اعلام کرد شرکت نیسان بود که تولید «ایکس تریل» خود را در شهر نیوکاسل انگلیس متوقف کرد و اکنون 7 هزار نیروی کار این شهر در آستانه بیکار شدن قرار گرفته‌اند.

پیدا کردن راه‌حلی برای ایجاد یک توافق تجاری بین بریتانیا و اتحادیه اروپا اکنون در بن بست کامل قرار دارد و مرزهای ایرلند از جمله مهمترین موانع رسیدن به توافق است.

 

 

 

 

ارسال نظر

تازه ها