کد خبر 40439

شبکه خبری المیادین از توافق بین گروه موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک و ائتلاف آمریکایی و گروه تروریستی داعش برای خروج این گروه از شرق فرات خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، گروه موسوم به نیروهای سوریه دموکراتیک "قسد" و ائتلاف بین المللی مدعی مبارزه با داعش به سرکردگی واشنگتن و گروه تروریستی داعش بر سر خروج این گروه از آخرین مناطق تحت اشغالش در شرق فرات به توافق رسیدند.
بر اساس این گزارش گروه تروریستی داعش آمارگیری از عناصر مسلح خود و مجهز کردن آنها برای خروج از شرق فرات را آغاز کرده است.

شبکه خبری المیادین همچنین اعلام کرد که مکانی که قرار است تروریست‌های داعشی به آنجا بروند همچنان نامعلوم است اما احتمال می رود که آنها به صحرای الأنبار یا بیابان "التنف" بروند.

این توافق همچنین شامل انتقال مجروحان و مداوای آنها و تحویل برخی زندانیان به ائتلاف بین المللی به سرکردگی واشنگتن است.

شبکه خبری المیادین ساعاتی قبل از آغاز عملیات نیروهای سوریه دموکراتیک علیه تروریست‌های داعشی باقیمانده در حومه شرقی دیرالزور خبر داده بود.

خبرگزاری رویترز پیش از این به نقل از "مصطفی بالی" رئیس مرکز اطلاع رسانی نیروهای سوریه دموکراتیک اعلام کرده بود که آخرین عملیات علیه داعشی‌ها در حومه دیرالزور عصر امروز آغاز خواهد شد.

نیروهای سوریه دموکراتیک، که تحت حمایت و پشتیبانی نظامی ائتلاف آمریکایی هستند، از سپتامبر گذشته حمله به آخرین پایگاه گروه تروریستی داعش در شرق سوریه را آغاز کرده‌اند ولی پیشروی‌ آنها در این عملیات کُند است.

داعشی‌ها در این پایگاه، که به مرزهای عراق نزدیک است، مقاومت سرسختانه‌ای از خود نشان می‌دهند و پیوسته حملات خونینی را در دفاع از منطقه‌ تحت اشغال‌شان در دیرالزور، صورت می‌دهند.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها