کد خبر 40434

وزارت بهداشت یمن اعلام کرد: کودکان دوقلوی به هم چسبیده یمنی که نیاز مبرم به عمل پیچیده جراحی در خارج از کشور برای زنده ماندن داشتند، به علت کارشکنی ائتلاف متجاوز سعودی جان باختند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که ائتلاف متجاوز سعودی بازگشایی فرودگاه بین المللی صنعا برای انتقال این کودکان بهم چسبیده به خارج را با وجود درخواست این وزارتخانه را نپذیرفت و با کمال تاسف درخواست های متعدد برای انتقال آنها گوش شنوایی نه در سازمان ملل و نه در جامعه بین المللی نیافت.

این وزارتخانه افزود: این دوقلوها نیاز مبرم به یک هواپیما برای انتقال آنها به خارج را داشتند که برآورده نشد.

وزارت بهداشت یمن همچنین تاکید کرد: این فاجعه بیانگر وضعیت ناگوار انسانی و پزشکی یمن است که کودکان آن چهار سال است با تجاوزگری و محاصره دست و پنجه نرم می کنند و روزانه دهها نفر از فرزندان یمنی بر اثر بسته بودن فرودگاه صنعا جان می بازند.

این وزارتخانه تاکید افزود: ائتلاف متجاوز مسئول جان باختن این دو کودکان دوقلو است.

عربستان سعودی از ششم فروردین 94 با تشکیل ائتلافی متجاوز از رژیم‌های مرتجع عربی، جنگی ویرانگر را علیه یمن با هدف تسلیم کردن مردم این کشور در برابر سیاست‌های خود و جلوگیری از تشکیل دولت مستقل و غیروابسته به خود آغاز کرده است که این حملات هیچ نتیجه‌ای به‌جز قربانی شدن میلیون‌ها انسان بیگناه و ویران شدن زیرساخت‌های حیاتی یمن نداشته است.

 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

تازه ها