کد خبر 40370

روزنامه سان در گزارشی نوشت دولت انگلیس در قوانین جدید خود درباره سرمایه گذاری خارجی در این کشور، دسترسی شرکت هوآوی چین به پروژه‌های حساس فناوری را مسدود خواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری رویترز، روزنامه سان در گزارشی روز جمعه نوشت دولت انگلیس در قوانین جدید خود درباره سرمایه گذاری خارجی در این کشور، دسترسی شرکت هوآوی چین به پروژه‌های حساس فناوری مسدود خواهد کرد.

این روزنامه نوشت بسیاری نگران آن هستند که راه دادن به هوآوی برای اجرای فناوری نسل پنجم شبکه موبایل در انگلیس موجب شود چین درباره زندگی خصوصی مردم در انگلیس جاسوسی و شرکت‌های انگلیسی را هک کند.

این گزارش می‌افزاید جرمی هانت، وزیر خارجه انگلیس و گاوین ویلیامسون وزیر دفاع این کشور در میان کسانی هستند که نگران گستره دسترسی هوآوی در انگلیس هستند.

آمریکا، فرانسه و برخی دیگر از کشور‌های غربی اخیراً مدعی شدند شرکت هوآوی چین با استفاده از نرم‌افزار‌های جاسوسی این امکان را در اختیار پکن قرار می‌دهد که به زیرساخت‌های حساس شبکه جهانی دسترسی پیدا کند و از دولت‌های خارجی نیز جاسوسی کند.

در همین راستا کانادا نیز اول دسامبر سال ۲۰۱۸ «منگ وانژو»، مدیر مالی شرکت مخابراتی «هوآوی» را به خاطر «نقض تحریم‌های آمریکا» بازداشت و ۱۰ روز بعد با قید وثیقه ۷.۵ میلیون دلاری آزاد کرد.

 

ارسال نظر

تازه ها