کد خبر 40333

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در گزارشی مدعی شد که ایران با کمک حزب‌الله و دولت سوریه، تاسیسات تولید موشک‌های نقطه‌زن در غرب سوریه ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رژیم صهیونیستی در تازه‌ترین اقدام برای توجیه حملات مکرر خود به خاک و نقض حاکمیت سوریه، مدعی شد که ایران بتازگی تأسیساتی جدید برای تولید موشک در غرب سوریه ایجاد کرده است.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی، که مسئولیت انتشار پروپاگانتجدا و تبلیغات منفی تل‌آویو علیه مقاومت در منطقه را برعهده دارد، ادعا کرد بعد از حمله اخیر جنگنده‌های اسرائیلی به فرودگاه دمشق، ایران تاسیسات جدیدی را برای ساخت موشک‌های نقطه‌زن در شهر «صافیتا» واقع در حومه طرطوس بنا کرده است.

در این گزارش آمده است که تاسیسات جدید نزدیک به پایگاه هوایی «حمیمم» متعلق به روس‌ها در لاذقیه و در منطقه‌‌ای ایجاد شده است که سال گذشته صهیونیست‌ها با حملات هوایی تاسیسات مشابهی را هدف حمله قرار دادند.

این شبکه صهیونیستی مدعی است که ایران، تاسیسات مذکور را با کمک دولت سوریه و حزب‌الله بنا کرده و اجزای مورد نیاز برای ساخت موشک‌ها را از ایتالیا، چین و دیگر کشورهای آسیایی تهیه کرده که از طریق کمپانی‌های تاسیس شده توسط مرکز تحقیقات و مطالعات علمی سوریه سفارش داده شدند.

شبکه 12 تلویزیون رژیم صهیونیستی در حالی این گزارش ادعایی را منتشر می‌کند که به انتشار اخبار جعلی درباره ایران شهرت دارد. حدود ده روز پیش در جریان کنفرانس امنیتی در اندیشکده مطالعات امنیت داخلی اسرائیل (INSS) در حالی که مقامات ارشدی از دستگاه‌های امنیتی و نظامی کشورهای مختلف حضور داشتند، این شبکه خبری جعلی از خروج ایران از توافق هسته‌ای پخش کرد که منجر به عصبانیت شدید «یوکیا آمانو» مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی شد

 

منبع: فارس

ارسال نظر

تازه ها