کد خبر 40292

روسیه در خصوص افـزایش فعـالیت های نظـامی نـروژ به این کشـور هشدار داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبـرگـزاری رویتـرز،روسیه در خصوص افـزایش فعـالیت های نظـامی نـروژ به این کشـور هشدار داد.

روسیـه روز پنج شنبه، نـروژ را به تقویت فعـالیت های نـظامی متهم کرد و در خصوص افزایش خطـرات بین دو کشـور هشـدار داد. به اعتقـاد مسکو این شرایط پاسخ مناسبی را ایجاب می کند.

«مـاریا زاخـارووا» سخنگـوی وزارت امـور خـارجه روسیـه تصریح کرد بر اساس ارزیابی های مسکـو، نـروژ که یکی از اعضای ناتو است، بیش از پیش در افزایش حضور ائتلاف آتلانتیـک در اقیـانوس منجمد شمـالی مشارکت دارد.

«زاخارووا» به طور خاص، به طرح ایجاد بنـدری در نـزدیکی شهـر «تـرومسو» واقع در شـمال نـروژ در سال جـاری اشاره کرد که قادر به پذیرش زیردریـایی های هستـه ای است.

سخنـگوی وزارت امـور خارجـه روسیـه گفت: «بر خـلاف سنت همیشگی روابط همسـایه ای و همکاری در اقیـانوس منجمـد شمـالی، اسـلو همچنان در حال ادامه افزایش تنش ها و خطرات یک عملیات نظـامی است؛ این اقدام بدون پاسخ نمی ماند. فدراسیـون روسیه تمـامی تـدابیر و اقـدامات لازم را برای تامین امنیت اش اتخاذ خواهد کرد.»

نـروژ، که دارای یکصـد و نود وشش کیلومـتر مرز زمینی مشتـرک با روسیـه است، از تقویت توانایی و ظرفیت های ارتش روسیـه در شبه جزیره «کـولا» ابراز نـگرانی کرده است؛ منطقه ای که چندین پایـگاه دریـایی و مناطق ممنوعه برای غیـرنظامیان را در اخـتیار دارد. در مـاه اکتبـر سال گـذشته میلادی، نروژ میزبان مانورهای ناتو بود.

 

ارسال نظر

تازه ها