کد خبر 40026

احزاب حامی استقلال کاتالونیا از تهیه اصلاحیه‌های پارلمانی در اعتراض به پیشنهاد بودجه ۲۰۱۹ دولت اسپانیا خبر دادند که می‌تواند بودجه و دولت سوسیالیست پدرو سانچز را به خطر بیندازد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت اقلیت سوسیالیست پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا ژوئن گذشته به قدرت رسید و تنها یک چهارم کرسی‌های پارلمانی را گرفت و این بدین معناست که برای تصویب قوانین به حمایت حزب ضد ریاضتیپودموس، ناسیونالیست‌های کاتالونیا و سایر احزاب کوچک نیاز دارد.

دو حزب کاتالونیا اعلام کردند، اصلاحیه‌های پارلمانی علیه پیشنهاد بودجه ارائه می‌کنند و در روزهای آتی قرار است رأی‌گیری روی آن انجام شود، مگر اینکه سانچز با برخی از درخواست‌های سیاسی آنها موافقت کند.

طبق فرایند پارلمان اسپانیا، چنین اصلاحیه‌هایی می‌تواند کل فرایند لایحه بودجه را متوقف کند. ناکامی پارلمان اسپانیا در تصویب لایحه بودجه ۲۰۱۹ می‌تواند جرقه انتخابات زودهنگام را پیش از انتخابات مقرر در ۲۰۲۰ بزند.

حزبی که ریاست جمهوری کاتالونیا را در دست دارد، از دولت اسپانیا خواست تا گفت‌وگویی با احزاب سیاسی برای حل و فصل سیاسی مساله کاتالونیا برگزار کند. حزبی در کاتالونیا هم که رهبری انتخابات‌های اخیر در این منطقه جدایی‌طلب را بر عهده داشت، پا فراتر گذاشته و درخواست برگزاری رفراندومی قانونی برای استقلال را مطرح کرد.

 

ارسال نظر

تازه ها