کد خبر 39980

چهارمین دموکرات آمریکایی اعلام کرد که در سخنرانی سالانه دونالد ترامپ شرکت نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، ایرل بلومنور، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای اظهار کرد: گذراندن سه‌شنبه شب در مجلس نمایندگان و گوش دادن به حرف‌های مردی بی‌ملاحظه و خودمحور که کاخ سفید را اشغال کرده، برای من جالب نیست. مانند سال‌های گذشته قصد دارم در سخنرانی‌ای که از دروغ، نیرنگ و حرف‌های تفرقه‌انگیز مملو است، شرکت نکنم.

بلومنور تاکنون در سخنرانی‌های سالانه‌ای که از سوی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا ایراد شده، شرکت نکرده‌ است. او در بیانیه خود از نیت موک، مدیر اجرایی "سازمان آشپزخانه مرکزی جهان" دعوت کرده که به جای او در این سخنرانی شرکت کند. این سازمان از سوی خوزه آندرس، سرآشپز معروف تاسیس شده و برای مردم نیازمند از جمله کارمندانی که تعطیلی ۳۵ روزه دولت آمریکا زندگی آنان را تحت تاثیر قرار داد، غذا تهیه می‌کند.

بلومنور در ادامه بیانیه خود آورده است: میزان تخریب، تفرقه و سردرگمی‌ای که ترامپ طی شش هفته اخیر در میان مردم آمریکا ایجاد کرده، ننگی برای کنگره جدید است و من نمی‌پذیرم که شاهد مسخره‌بازی‌های ادامه‌دار او باشم.

استیو کوهن، نماینده دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا، دیگر دموکراتی است که در این سخنرانی شرکت نخواهد کرد.

کوهن در گفت‌وگو با پایگاه خبری هیل گفت: من بار دیگر در سخنرانی سالانه شرکت نخواهم کرد. بار بعد برای شنیدن سخنرانی رییس جمهوری به مجلس خواهم آمد که حقیقت را درباره کشور بگوید.

به گزارش وبسایت خبری هافینگتن پست، جان لوییس و هنک جانسن، نمایندگان ایالت جورجیا دیگر نمایندگانی هستند که اعلام کرده‌اند در سخنرانی سالانه ۲۰۱۹ شرکت نمی‌کنند.

جانسن روز جمعه در توییتر نوشت: ترجیح می‌دهم جای دیگری باشم تا این که به حرف‌های ترامپ که به مجلس می‌آید و به گروه‌هایی از مردم به ویژه اهالی آمریکای مرکزی و جنوبی بی‌احترامی می‌کند، گوش کنم.

جانسن افزود، به سخنرانی دموکرات‌ها در واکنش به سخنرانی سالانه رییس جمهور گوش خواهد داد که از سوی استیسی آبرامز، نامزد سابق فرمانداری ایالت جورجیا ایراد می‌شود.

لوییز یکی از دموکرات‌هایی بود که سال گذشته در سخنرانی سالانه شرکت نکردند. دیگر دموکرات‌هایی که سخنرانی سال گذشته ترامپ را بایکوت کردند، ماکسین واترز، نماینده کالیفرنیا، پرامیلا جیاپال، نماینده واشنگتن و فدریکا ویلسن، نماینده فلوریدا بودند.

برخی از دموکرات‌هایی که در سخنرانی سالانه ۲۰۱۹ شرکت می‌کنند، مهمانانی را با خود به این مراسم خواهند برد تا پیامی سیاسی را برسانند؛ مهمانانی نظیر کارمندان دولتی که تحت تاثیر پیامدهای تعطیلی دولت قرار گرفته‌اند.

ترامپ امروز، سه‌شنبه این سخنرانی را پس از آن برگزار می‌کند که نانسی پلوسی، رییس مجلس نمایندگان مانع از برگزاری آن تا پایان تعطیلی دولت شد. برگزاری این سخنرانی در ابتدا برای ۲۹ ژانویه برنامه‌ریزی شده بود.

 

ارسال نظر

تازه ها