کد خبر 39750

روزنامه آبزرور بابت سفر پاپ به امارات انتقاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از مهر، به نقل از العالم، روزنامه «آبزرور» مقاله ای از «هریت شروود» خبرنگار خود در ابوظبی پایتخت امارات درباره سفر پاپ فرانسیس به این کشور منتشرکرد.

شروود گفت: قرار است پاپ در اولین سفر خود به ابوظبی در برابر حدود ۱۲۰ هزار نفر مراسمی برگزار کند. وی به دعوت شیخ محمد بن زاید بن نهیان ولی عهد ابوظبی به مناسبت سال مدارا و گذشت در امارات به این کشور سفر کرد.

وی تاکید کرد: فرانسیس به دلیل نقش امارات در جنگ یمن و مشارکت در ائتلافی به رهبری عربستان برای جنگ با حوثی های یمن، به خاطر این سفر با انتقادهای شدیدی روبرو می شود.

شروود افزود: پاپ هم چنین به همراه شیخ احمد الطیب شیخ الازهر، علاوه بر امضای اعلامیه مشترک مربوط به احترام متقابل میان دو مذهب اسلام و مسیحیت ، سنگ بنای یک کلیسا و مسجد را بنا خواهد نهاد.

این روزنامه به نقل از «پل هیندر» نماینده واتیکان در منطقه جنوبی شبه جزیره عرب نیز گفت: طبعا این سفر تاریخی است زیرا برای اولین بار است که یک پاپ از جزیره العرب دیدار می کند مساله ای که کسی آن را تصور نمی کرد و توقع آن را نداشت.

این روزنامه افزود: مخالفان سفر پاپ ، تصور می کنند وی با این سفر، درصدد همکاری با دولت امارات است که در جنگ یمن مشارکت داشته است.

این روزنامه به نقل از «امیل نخله» افسر ارشد پیشین سرویس اطلاعاتی و مدیر برنامه تحلیل استراتژیک اسلام سیاسی در سازمان سیا گفت : برای پاپ خوب نیست به امارات سفر کند زیرا این دولت دست به اقدامات وحشیانه ای در یمن زده است.

 

ارسال نظر

تازه ها