کد خبر 39748

روزنامه ژورنال دو دیمانش از احتمال برگزاری رفراندوم توسط مکرون خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، منابع مطلع به روزنامه ژورنال دو دیمانش گفتند، امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری فرانسه به فکر برگزاری رفراندومی در تاریخ ۲۶ مه است و قطعیت برگزاری همه‌پرسی در این روز که مصادف با انتخابات پارلمان اروپاست، بالاست.

منابع تاکید کردند، مسؤول بخش انتخابات در وزارت کشور فرانسه، مسؤول برگزاری این همه‌پرسی است و هم‌اکنون تدارکات برای فراهم کردن ملزومات رفراندوم را آماده کرده و منتظر چراغ سبز رئیس‌جمهوری فرانسه مانده‌اند.

این روزنامه فرانسوی مدعی شد که ماکرون تقریباً درباره رفراندوم به نتیجه‌گیری رسیده است، با این حال این نشریه جزئیاتی از رفراندوم بالقوه ارائه نکرده است. جزئیات این رفراندوم مشخص نیست اما به نظر می‌رسد ماکرون بخواهد امتیازات بیشتری به معترضان بدهد.

موج راهپیمایی‌های موسوم به جلیقه زردها که با خشونت، درگیری با مأموران اجرای قانون و اخلال در نظم عمومی همراه شد، اواسط نوامبر سال گذشته در فرانسه آغاز شد. در حالی که دولت از تصمیم برای افزایش مالیات سوخت منصرف شد، که در ابتدا جرقه آغاز اعتراضات را زد و تدابیر دیگری را اعلام کرد تا شرایط اجتماعی – اقتصادی را ارتقا دهد، ده‌ها هزار معترض همچنان هر هفته به خیابان‌ها می‌آیند.

 

ارسال نظر

تازه ها