کد خبر 38742

الیزابت دوم با افزایش اختلافات درباره برگزیت در پیامی به سیاستمداران بریتانیا از آنها خواست تا برای حل و فصل این بحران به اتفاق نظر برسند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، با نزدیک شدن به تاریخ ۲۹ مارس که زمان قانونی خروج بریتانیا از اتحادیه اروپاست، لندن وارد عمیق‌ترین بحران سیاسی در نیم قرن اخیر شده است. گرچه الیزابت دوم، ملکه بریتانیا در سخنرانی سالانه در مؤسسه زنان در نورفک به صراحت بهبریگزیت اشاره نداشت، تاکید کرد هر نسلی با "چالش‌ها و فرصت‌های تازه‌ای" روبروست.

او افزود: در شرایطی که ما به دنبال پاسخ‌های تازه در عصر مدرن هستیم، من به عنوان یک عضو، نسخه‌های آزموده شده مانند به نیکی سخن گفتن با یکدیگر و احترام به عقاید یکدیگر را ترجیح می‌دهم و اتحاد برای یافتن اتفاق‌نظر و از دست ندادن چشم‌انداز بزرگ‌تر و وسیع‌تر را می‌پسندم.

کاخ باکینگهام درباره مفاهیم سخنرانی الیزابت دوم اظهارنظری نکرده است اما رسانه‌های بریتانیا تاکید دارند روی سخن او به بریگزیت بوده است. تیتر اصلی روزنامه تایمز هم به این مساله اختصاص یافت: "ملکه خطاب به سیاستمداران متخاصم: به مناقشه بریگزیت پایان دهید".

 

ارسال نظر

تازه ها