کد خبر 37622

با امضای فرمانی

ژائیر بولسونارو رئیس جمهور جدید برزیل با امضای فرمانی خرید اسلحه را برای همه شهروندان آزاد اعلام کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، رئیس جمهوری جدید برزیل در نخستین گام خود در این سمت، خرید سلاح را برای شهروندان برزیلی آزاد اعلام کرد.

به گزارش شبکه تلویزیونی فرانس 24، 'ژایر بولسونارو' رئیس جمهوری برزیل روز سه‌شنبه فرمانی را امضا کرد که براساس آن، بطور موقت خرید اسلحه را برای شهروندان برزیلی امکان‌پذیر می‌کند.
خرید سلاح توسط شهروندان برزیلی، یکی از مهمترین وعده های انتخاباتی بولسونارو در رقابت های انتخاباتی بود. 
با این فرمان، وی به لغو مقررات سختگیرانه سلاح توسط غیرنظامیان پایان داد.
بولسونارو، افسر پیشین ارتش و نماینده سابق راست افراطی در کنگره برزیل که به 'ترامپ برزیل' معروف است دارای دیدگاه های جنجال برانگیزی است.
وی طرفدار استفاده از اسلحه، مجازات اعدام و مخالف سقط جنین است و همواره به تحسین دوران دیکتاتوری نظامی در برزیل که در سالهای 1964 تا 1985 میلادی بر این کشور حاکم بود، می‌پردازد.
براساس آمار، در سال 2017 میلادی، 64 هزار نفر به قتل رسیده اند و به همین علت بولسونارو در رقابت های انتخاباتی اش برای حل این موضوع، وعده آزادی سلاح را به هوادرانش داده بود.
به گزارش ایرنا، ژایر بولسونارو با رویکرد راست افراطی می تواند منجر به بروز پیامدهایی برای منطقه آمریکای لاتین شود. 
بولسونارو توانست با وعده های پوپولیستی و استفاده از تاکتیک های رفتاری و انتخاباتی مشابه 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا توجه مردم را جلب کند و از سوی برخی کارشناسان 'ترامپ برزیل' لقب بگیرد. 
ژائیر بولسونارو نامزد راست افراطی در دو دور انتخابات ریاست جمهوری برزیل توانست با کسب 55 درصد آراء پیروز انتخابات شود و رقیب وی 'فرناندو حداد' نامزد چپ گرا 45 درصد اراء را از آن خود کرد. 
مواضع و رویکردهای رئیس جمهوری جدید برزیل حکایت از تغییرات چشمگیر در سیاست خارجی این کشور دارد. نگرش نظامی گری و حمایت از سیاست های ' ترامپ گونه' در برنامه های بولسونارو نشان می دهد که برزیل به سوی شرایط جدید حرکت خواهد کرد.

 

منبع: ایرنا 

ارسال نظر

تازه ها