کد خبر 37351

مرذدم لبنان امروز در اعتراض به وضعیت معیشتی و دولت فاسد به خیابان ها ریختند و برای روز یکشنبه فراخوان دادند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نوشته روزنامه الحیاه، مردم لبنان در مناطق صیدا، زحله، عالیه، الذوق، النبطیه، عکار ، اللبوه-بعلبک، الشوف و طرابلس در اعتراض به اوضاع وخیم اقتصادی تحصن کردند. این تحصن با هدف فراهم کردن مقدمات برای برگزاری تظاهرات گسترده‌ای در روز یکشنبه برپا شد.

منطقه ذوق مصبح شاهد حضور مردم در اعتراض به اوضاع اقتصادی کشور بود و برخی تظاهرکنندگان شعارهایی از جمله "این نظام دوام نمی‌آورد" سر دادند.

تحصن کنندگان در طرابلس نیز پلاکاردهایی در دست داشتند که روی آن نوشته شده بود"نه به دولت فساد، آری به دولت دموکرات".

شهر صیدا نیز شاهد تظاهرات گسترده مردم با عنوان "برای نجات کشور به خیابان‌ها می‌آییم" بود. این تظاهرات به دعوت گروه‌های ملی و سندیکاها برگزار شد.

اسامه سعد، دبیرکل گروه "الشعبی الناصری" در این تظاهرات گفت: ما خواهان دولتی عادل هستیم نه دولتی فاسد.  ما دولتی برای مردم لبنان می‌خواهیم نه دولتی که سیاستمداران برای اهداف خود از آن استفاده کنند. ما دولتی می‌خواهیم که قانون بر آن حکمفرما باشد نه دولتی که به نقض قوانین می‌پردازد.

وی افزود: ما به این خاطر در خیابان‌ها هستیم که مقامات درهای مذاکره و حل بحران‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی را بسته‌اند. ما به این خاطر در خیابان‌ها هستیم چراکه مقامات از مسئولیت خود شانه خالی کرده و به دنبال منافع خود هستند.

سعد از مردم خواست یکشنبه در بیروت در تظاهرات گسترده شرکت کنند.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها