کد خبر 37204

عبدالله اوجالان بعد از 2 سال با برادرش مهمت در زندان جزیره امرالی دیدار کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری فرانسه، عبدالله اوجالان، رهبر حزب کارگران کردستان ترکیه (پ‌ک‌ک) که توسط ترکیه و متحدان غربی به عنوان گروه تروریستی شناخته می‌شوند در جزیره ایمرالی به حبس ابد محکوم شدند. او از سال ۱۹۹۹ در زندان به سر می‌برد.

او با برادرش محمد، برای اولین بار پس از گذشت بیش از دو سال روز شنبه دیدار کرد.

پروین بولدان، رییس مشترک حزب دموکراتیک خلق ترکیه در پیامی در توییتر اعلام کرد که اوجالان در سلامتی کامل به سر می‌برد.

همچنین این دیدار توسط عمر اوجالان، نماینده پارلمان اورفا و برادرزاده اوجالان تایید شد و گفت‌ که عمویش در انفرادی به سر می‌برد.

وی ادامه‌ داد: به عنوان خانواده‌ اوجالان ما می‌خواهیم که وی نیز با دیگر زندانیان حقوق یکسانی داشته باشد و هر هفته‌ بتواند با خانواده‌اش دیدار کند.

لیلا گوون، نماینده پارلمان حزب دموکراتیک خلق که در زندان به سر می‌برد از هشتم ماه نوامبر اعتصاب غذایی را به منظور فشار وارد کردن بر دولت ترکیه برای اجازه دادن به وکلا و اعضای خانواده‌ برای دیدار با اوجالان آغاز کرد.

حزب دموکراتیک خلق در این باره اعلام کرد: در حالی که این نماینده پارلمان شصت و ششمین روز اعتصاب غذایی‌اش را می گذراند،  به دلایل ضعف جسمانی با مشکلات جدی مواجه شده است.

اقدام گوون با حمایت بیش از ۱۵۰ زندانی در سراسر ترکیه برای نشان دادن همبستگی مواجه شد.

وی ژانویه ۲۰۱۸ پس از اعتراض به عملیات نظامی ترکیه علیه کردهای سوری بازداشت شد. آنکارا وی را متهم به انجام تبلیغات تروریستی و حمایت از یک گروه تروریستی کرده است.

همچنین روز شنبه پلیس ترکیه مانع برگزاری تجمع توسط برخی از نمایندگان پارلمان حزب دموکراتیک خلق و حامیان آنها در مقابل زندان دیاربکر شد که گوون در آن حضور دارد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها