کد خبر 37110

سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفته است که هر گونه اقدام نظامی انگلیس در سراسر جهان که منافع روسیه را به خطر بیندازد را تلافی خواهیم کرد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، پایگاه پرس اسوسیشن به نقل از ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه گزارش داد، اخباری درباره اینکه بریتانیا تاسیسات نظامی جدیدی در سراسر جهان بسازد "بی‌ثبات کننده" و "تحریک‌آمیز" است.   

گوین ویلیامسون، وزیر دفاع بریتانیا ماه دسامبر با بیان اینکه کشورش پس از خروج از اتحادیه اروپا پایگاه‌های نظامی جدیدی در حوزه کارائیب و خاور دور می‌سازد تا یک "بازیگر جهانی واقعی" شود، نگرانی‌هایی را برانگیخت.

به گفته این وزیر دفاع، سیاست دهه ۶۰ میلادی مبنی بر خروج از مناطق "شرق سوئز" منسوخ شده است، آن هم در شرایطی که بریتانیا فرصتی برای "بازیابی" نقش خود در عرصه جهانی دارد.

به گزارش خبرگزاری تاس تحت حمایت کرملین، زاخارووا اظهارات ویلیامسون را "گیج‌کننده" می‌داند. سخنگوی وزارت خارجه روسیه گفت: در بحبوجه افزایش تنش‌ نظامی و سیاسی در جهان و اقدام اعضای مسوول جامعه بین‌الملل برای حل مسالمت‌آمیز وضعیت‌های بحرانی، اظهاراتی درباره نیت تقویت نظامی در کشورهای ثالث "غیر سازنده" است.   

زاخارووا افزود: به صورت طبیعی، اگر هر اقدامی تهدیدی برای امنیت روسیه و متحدانش ایجاد کند، کشورمان حق انجام اقدامات تلافی‌جویانه مناسب را برای خود محفوظ می‌داند.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها