کد خبر 37093

با منتشر شدن خبر دستور کاخ سفید برای تامین بودجه ساخت دیوار مرزی از صندوق دیگر بخش‌ها همچون بخش بحران‌ها، واکنش‌های شدیدی را به دنبال داشته است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، قانونگذاران جمهوری‌خواه امیدوارند که میلیاردها دلار سرمایه تخصیصی برای امدادرسانی، صرف ساخت دیوار مرزی نشود.

دن کرنشاو، نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در توییتر نوشت، میک مولوینی، رییس دفتر موقت کاخ سفید در نشستی با نمایندگان جمهوری‌خواه  "به تگزاسی‌ها اطمینان داده که نگرانی‌های موجود درباره استفاده از بودجه امدادرسانی به مناطق تحت تاثیر طوفان هاروی برای ساخت دیوار مرزی" را درک می‌کند.

کرنشاو به آسوشیتدپرس گفت، کاخ سفید برای ساخت دیوار "همچنان به دنبال بررسی گزینه‌های قانونی" است اما با نگرانی‌های به وجود آمده را نیز درک می‌کند.

کوین بردی، نماینده جمهوری‌خواه تگزاس نیز پس از مذاکره با کاخ سفید به خبرنگاران گفت: مطمئنم که بودجه امدادی به مناطق بحران زده، کاهش نخواهد یافت.

به توافق نرسیدن کنگره آمریکا و ریاست جمهوری این کشور بر سر تامین بودجه دیوار مرزی با مکزیک که از وعده‌های اصلی ترامپ بوده است، تعطیلی بخش‌هایی از دولت را در پی داشته اما این دو نهاد اصلی همچنان برای حل این مشکل به وافقی دست نیافته‌اند.

ترامپ اما روز جمعه به خبرنگاران گفت: راه حل ساده برای من اعلام وضعیت اضطرار ملی است. می‌توانستم خیلی سریع همین کار را بکنم اما به این زودی چنین اقدامی نمی‌کنم چون ان کاری است که کنگره باید انجام دهد و ما منتظر دموکرات‌ها هستیم تا رای دهند.

 

ارسال نظر

تازه ها