کد خبر 36937

شرکت جگوار - لندرور اعلام کرد مجبور شده است پنج هزار نفر از نیروی کار خود را در انگلیس اخراج کند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شرکت جگوار - لندرور اعلام کرد به علت کاهش فروش محصولات و بی ثباتی ناشی از برکسیت مجبور شده است پنج هزار نفر از نیروی کار خود را در انگلیس اخراج کند.

این شرکت پارسال نیز در پی کاهش درآمد‌ها هزار نفر از کارکنانش را اخراج کرد. براساس گزارش‌های اعلام شده در ماه‌های اخیر ۵۰ درصد از فروش محصولات این شرکت کاسته شده است که بخشی زیادی از آن مربوط به خودرو‌های دیزلی است.

در پی رسوایی ناشی از فریبکاری شرکت‌های بزرگ خودروسازی از جمله فولکس واگن در اعلام میزان آلایندگی موتور‌های دیزلی و نیز تدوین قوانین سختگیرانه برای تردد خودرو‌های دیزلی در اروپا انگیزه خرید خودرو‌های دیزلی نیز کاهش یافته که در کنار مشکلات اقتصادی مزید بر کاهش خرید خودرو شده است.

هم اکنون حدود ۴۵ هزار نفر در شرکت جگوار - لندرور فعالند، پارسال نیز مدیران این شرکت اعلام کرده بودند به علت کاهش فروش و بی ثباتی ناشی از برکسیت ناچار شدند طرح‌هایی به منظور کاهش ۲.۵ میلیارد پوندی هزینه‌ها اجرا کنند.

شرکت هندی تاتا ۱۰ سال پیش شرکت جگوار - لندرور را از انگلیس خریداری کرده است که ۹۰ درصد تولیداتش گازوئیل سوز است و بتازگی و در پی بی ثباتی‌های ناشی از برکسیت اعلام شد قرار است بخشی از تولیدات این شرکت از انگلیس به اسلواکی منتقل شود که برای سه هزار نفر در این کشور اشتغال ایجاد خواهد کرد.

ژوئیه پارسال مدیران شرکت جگوار - لندرور اعلام کردند بی ثبانی ناشی از برکسیت موجب شد سرمایه گذاری در بخش خودرو‌های برقی و هیبریدی مختل شود و در صورتیکه انگلیس بدون توافق از اتحادیه اروپا خارج شود سالانه ۱.۲ میلیارد پوند به این شرکت خسارت وارد می‌شود.

شرکت جگوار - لندرور پارسال ۴۴۰ هزار لندرور و ۱۷۵ هزار دستگاه جگوار فروخت.گردش مالی این شرکت ۲۵ میلیارد و هشتصد میلیون پوند و سود این شرکت ۱.۵ میلیارد پوند در سال گذشته اعلام شد.ارزش کل دارایی‌های شرکت جگوار – لندرور نیز ۲۶ میلیارد و هشتصد میلیون پوند اعلام شده است.

گزارش‌های رسمی منتشر شده در انگلیس از کاهش بی سابقه فروش خودرو در این کشور طی حدود ۱۰ سال اخیر حکایت دارد.

بر اساس گزارش‌های رسمی منتشر شده در انگلیس سال ۲۰۱۸ بیش از دو میلیون و سیصد هزار خودرو در این کشور فروخته شد که نسبت به سال قبل از آن شش و هشت دهم درصد کاهش نشان می‌دهد.

بر اساس این گزارش پارسال بیش از ۷۵۰ هزار خودروی دیزل، حدود یک میلیون و ۴۷۶ هزار خودروی بنزینی و بیش از ۱۴۱ هزار خودروی هیبریدی (برقی و بنزینی) فروخته شد.

مایکل هاوز، مدیر انجمن تولیدکنندگان و فروشندگان خودرو در انگلیس تداوم سیاست ریاضت اقتصادی و برکسیت را از جمله علل کاهش فروش خودرو در این کشور اعلام کرد.

مایکل هاوز همچنین پیش بینی کرد روند کاهشی فروش خودرو در سال جاری میلادی نیز ادامه داشته باشد و دست کم دو درصد دیگر از میزان فروش خودرو در سال جاری میلادی در این کشور کم شود.

او گفت: چنانچه انگلیس مجبور شود بدون توافق اتحادیه اروپا را ترک کند روند سرمایه گذاری در صنعت خودرو انگلیس وضع بدتری خواهد یافت و حدود ۸۶۰ هزار فرصت شغلی نیز در صنعت خودروسازی این کشور از دست خواهد رفت.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

 

ارسال نظر

تازه ها