کد خبر 36771

پچند روز گذشته رژیم صهیونیستی طی یک خبری اعلام کرد که چند تن از رهبران کشورهای عربی برای دیدار به تل ۀویو سفر کرده اند که بعد از آن نمایندگان پارلملن عراق تکذیب کردند، حال دوباره این خبر با سفر 13 رهبر از کشورهای اسلامی منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از ایسنا، رسانه‌های رژیم صهیونیستی به نقل از حسن کعبیه، سخنگوی وزارت خارجه رژیم صهیونیستی ادعا کردند، هیئت‌های عربی از کشورهای حاشیه خلیج فارس، اردن، یمن، مراکش، الجزائر، تونس، عراق، سوریه و لبنان محرمانه از اراضی اشغالی دیدن کردند و اشخاص مختلفی در این هیئت‌ها حضور داشتند اما اکثر آنها از اصحاب رسانه‌ بودند.

وی گفت: "ما منافع مشترکی با کشورهای عرب خلیج فارس داریم و با تروریسم مبارزه می‌کنیم و ایران در برابر ما قرار دارد". کعبیه افزود، ۱۳ هیئت از کشورهایی که روابط دیپلماتیک با رژیم صهیونیستی ندارند، وارد اراضی اشغالی شدند.

پس از اینکه وزارت خارجه اسرائیل مدعی شد، طی سال میلادی گذشته سه هیئت عراقی به اراضی اشغالی سفر کرده‌اند، حسن کریم الکعبی، معاون اول رئیس پارلمان عراق روز دوشنبه از وزارت خارجه این کشور خواست درباره شایعات سفر هیئت‌های عراقی به اراضی اشغالی تحقیق کند.

وی به کمیته روابط خارجه پارلمان دستور داد، درباره حقیقت این سفر تحقیق و اسامی مسؤولان به ویژه اعضای پارلمان را اعلام کند.

 

ارسال نظر

تازه ها