کد خبر 36730

در ادعایی بی اساس

وزیر خارجه آمریکا در سفر به امان با تکرار ادعا‌های پیشین خود علیه کشورمان، گفت توسعه‌طلبی ایران خطری برای منطقه محسوب می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با وزیر خارجه اردن در امان، پایتخت اردن، با تکرار ادعاهای پیشین خود علیه کشورمان، گفت توسعه طلبی ایران خطری برای منطقه محسوب می شود.

وی در اظهاراتی بی اساس مدعی شد: «ما با اردن برای مقابله با فعالیت های شرورانه ایران در منطقه و تلاش هایش برای دور زدن تحریم ها همکاری می کنیم.»

وزیر خارجه آمریکا در ادامه ادعاهایش افزود: «توسعه طلبی ایران، خطری برای منطقه به حساب می آید و عقب نشینی ما از سوریه، تأثیری بر مقابله ما با ایران یا داعش و یا هر طرفی که امنیت منطقه را تهدید می کند، محسوب نمی شود.»

پمپئو همچنین گفت آمریکا نه تنها اقدامات دیپلماتیک، بلکه تلاش های تجاری خود را برای فشار بر ایران دو چندان کرده است.

وزیر خارجه اردن نیز در این کنفرانس مطبوعاتی گفت حل بحران سوریه هدف راهبردی برای اردن محسوب می شود. ایمن صفدی در ادامه مدعی شد: در صورتی که ایران مانند کشوری عادی، بدون توسعه طلبی رفتار کند، هیچ مشکلی با آن وجود نخواهد داشت.

وی همچنین اعلام کرد: بلندی های جولان، منطقه ای سوری است و ما از اسرائیل می خواهیم از آن عقب نشینی کند.

گفتنی است مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به منظور متقاعد کردن دولتهای منطقه برای افزایش فشار علیه ایران، به خاورمیانه سفر کرده است.

 

 منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها