کد خبر 36625

جمعی از نمایندگان پارلمان عراق خبر سفر خود را به تل آویو را تکذیب کردند.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد،  توییت کوهن که در آن اسامی عالیه نصیف از بغداد، خالد المفرجی از استان کرکوک، احمد الجبوری از نینوا و نیز احمد الجربا، نماینده سابق پارلمان عراق از نینوا دیده می‌شد، موجب خشم و عصبانیت گروه‌های مختلف در جامعه عراق شد.

علاوه بر اینها عبدالرحمان اللویزی، نماینده سابق نینوا و عبدالرحیم الشمری از نینوا از جمله اسامی ذکر شده در این توییت بودند.

به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، دیگر مطبوعات اسرائیلی نیز اطلاعات مشابهی را منتشر کردند، از جمله روزنامه عربی زبان "یسرائیل هیوم" از سفر سه هیئت عراقی در طول ماه‌های گذشته به اراضی اشغالی خبر داد.

وزارت خارجه رژیم صهیونیستی نیز مدعی شد، سه هیئت عراقی شامب ۱۵ تن در یک سال گذشته به اسرائیل سفر کرده‌اند.

دفتر اطلاع‌رسانی عالیه نصیف تاکید کرد، یک حساب کاربری شناخته شده در توییتر که توسط گروهی ضعیف النفس بر اساس برنامه‌های پرداخته شده مدیریت می‌شود، به تازگی با انتشار توییتی دروغین مدعی شده که نصیف به اراضی اشغالی سفر کرده است. با وجود اینکه این ادعاها و دروغ‌ها نیازی به پاسخ  ندارند، اما از این منظر می‌خواهیم به آنهایی که اطلاع ندارند، توضیح دهیم که عالیه نصیف بر اساس اصول ملی، مذهبی، اخلاقی و حتی حقوقی و به عنوان یک وکیل و حقوق‌دان این فکر که روزی به اراضی اشغالی که جنایتکاری جهانی است، سفر کند را رد می‌کند.

ائتلاف دولت قانون به ریاست نوری مالکی نیز سفر عالیه نصیف، یکی از اعضای خود به اراضی اشغالی را تکذیب کرده و در بیانیه‌ای اعلام کرد: اصول ملی، مذهبی و اخلاقی نصیف برای همه شناخته شده‌اند و قطعا او هیچ روزی به مساله سفر به مناطق دشمن صهیونیستی فکر نکرده و نخواهد کرد.

الجربا نیز در بیانیه‌ای اعلام کرد، اگر جایی که نام مرا منتشر کرده رسمی باشد، این مساله شبیه به جوک است و اگر یک حساب کاربری جعلی باشد، حرکتی تخریب‌کننده است.

حسن الکعبی، معاون رئیس پارلمان عراق نیز مساله سفر به اراضی اشغالی را یک خط قرمز خواند و گفت: این موضوع بسیار برای مسلمانان جهان حساس است و وزارت خارجه عراق باید درباره آنچه در رسانه‌های غربی و اسرائیلی منتشر شده، تحقیق کند.

خالد المفرجی، نماینده عراقی گفت: ما از دورغ گفتن کسانی که سرزمین فلسطین را اشغال و مردم آن را آواره کردند، تعجب نمی‌کنیم، ما از کسانی تعجب می‌کنیم که به سادگی این دروغ‌گوها را باور می‌کنند، من به اسرائیل نرفته و هرگز نخواهم رفت، اسرائیل سرزمین برادرانم را اشغال کرده است.

ائتلاف القرار عراق نیز با انتشار بیانیه‌ای به ادعاهای کوهن از جمله سفر خالد المفرجی، رئیس فراکسیون ائتلاف القرار در پارلمان این کشور واکنش نشان داد و تاکید کرد: این تنها یک دروغ است که هرگز نخواهد توانست به موضعگیری ملی المفرجی آسیب بزند.

همچنین این ائتلاف تاکید کرد، این تنها تلاشی مذبوحانه برای ضربه زدن به اقدامات ملی المفرجی و تلاش‌های او بوده و موجب پافشاری بیشتر او بر موضعگیری اساسی‌اش نسبت به مساله فلسطین و حقوق نقض شده آنها خواهد شد.

تا این لحظه هیچ‌گونه اظهارنظری از سوی احمد الجبوری و عبد الرحیم الشمری، دو نماینه فعلی پارلمان و عبدالرحمان اللویزی، نماینده سابق پارلمان درباره ادعاهای مطرح شده از سوی منابع اسرائیلی منتشر نشده است.

ایسنا

ارسال نظر

تازه ها