کد خبر 33077

وزیر دارایی فرانسه، امروز (پنج شنبه) تائید کرد دولت این کشور در سال 2019 میلادی، مالیات سوخت را افزایش نخواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، برونو لومر، وزیر دارایی فرانسه، امروز (پنج شنبه) تائید کرد دولت این کشور در سال 2019 میلادی، مالیات سوخت را افزایش نخواهد داد.

وزیر دارایی فرانسه در پیامی توئیتری نوشت: در سال 2019 هیچگونه افزایش جدیدی در مالیات سوخت صورت نخواهد گرفت. این یک اقدام مهم برای مصالحه است که از سوی رئیس جمهور و دولت صورت گرفت. این اقدام به همگان این امکان را می دهد که در مناظره‌ای به منظور یافتن راهکاری ( برای اعتراضات اخیر) شرکت کنند.

 نخست وزیر فرانسه روز گذشته اعلام کرد طرح افزایش مالیات بر سوخت از دستور کار دولت به طور کامل خارج شده است و این طرح اجرایی نخواهد شد. ادوار فیلیپ سه‌شنبه هفته جاری در جریان یک کنفرانس خبری از تعلیق ۶ ماهه این طرح به دلیل گسترش اعتراضات سراسری خبر داده بود. نخست وزیر فرانسه همچنین پیشنهاد برگزاری مناظره ملی درباره تغییرات احتمالی در سیستم مالیاتی را مطرح کرد.

اواخر سال 2017 میلادی، دولت فرانسه تصمیم خود برای افزایش مالیات مستقیم بر سوخت را مورد تصویب قرار داد. قیمت های سوخت در فرانسه از ابتدای سال میلادی جاری 23 درصد افزایش یافت.  اعتراضات به سیاست‌های اقتصادی مکرون از 26 آبان ماه آغاز شده است و تاکنون 400 معترض بازداشت و صدها تن نیز مجروح شده اند. رسانه ها از کشته شدن 4 معترض در ناآرامی‌های فرانسه خبر می دهند.

مردم فرانسه حدود سه هفته است در اعتراض به سیاست‌های اقتصادی امانوئل مکرون، رئیس جمهور این کشور و بالا رفتن هزینه‌های زندگی به خیابان‌ها آمده‌اند و با پلیس ضد شورش درگیر شده‌اند. تظاهرکنندگان ساختمان ها، خودرو‌ها و درخت‌های کریسمس را به آتش می‌کشند

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها