کد خبر 32996

سازمان ملل هشدار داد سال آینده بیست و چهار میلیون یمنی به کمک‌های انسانی نیاز خواهند داشت.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، سازمان ملل با به صدا در آوردن ناقوس بحران انسانی در یمن، هشدار داد سال آینده بیست و چهار میلیون یمنی به کمک‌های انسانی نیاز خواهند داشت.

سازمان ملل اعلام کرد بحران انسانی در یمن سال آینده وخیم‌تر خواهد شد.

مارک لوکوک، مسئول کمک‌های انسانی سازمان ملل اعلام کرد شمار افرادی که به کمک‌های انسانی نیاز دارند به بیست و چهار میلیون نفر خواهد رسید.

فادی السید، گزارشگر شبکه با اشاره به این که سازمان ملل ناقوس بحران انسانی در یمن را به صدا در آورده است، گفت: سازمان ملل در حالی درباره وخیم‌تر شدن بحران انسانی در یمن در سال آینده هشدار می‌دهد که خطر گرسنگی در یمن از هفتاد و پنج درصد جمعیت این کشور فراتر رفته است. بر همین اساس سازمان ملل هشدار داد شمار افراد نیازمند کمک‌های غذایی به بیست و چهار میلیون نفر افزایش خواهد یافت.

لوکوک گفت: یمن در سال ۲۰۱۹ با شدیدترین بحران انسانی روبرو خواهد بود. سازمان ملل در سال ۲۰۱۷ ماهانه کمک‌های غذایی خود را در اختیار سه میلیون نفر قرار می‌داد و این رقم امسال به هشت میلیون نفر در ماه افزایش یافته است. پیش بینی می‌شود این رقم در سال ۲۰۱۹ به دوازده میلیون نفر برسد.

دیوید بیزلی، مدیر اجرایی برنامه جهانی غذا وابسته به سازمان ملل گفت: بسیاری از افراد می‌گویند این کشور در آستانه فاجعه قرار دارد. این کشور در آستانه فاجعه قرار ندارد بلکه دچار فاجعه شده است.

بحران انسانی در یمن در ماه‌های اخیر به سبب وخامت گسترده اوضاع اقتصادی و شدت گرفتن حملات عربستان و امارات برای سیطره بر بندر الحدیده که مرکز اصلی واردات غذا و دیگر نیاز‌های اساسی به یمن به شمار می‌رود، شدیدتر شده است.

لوکوک گفت: سازمان ملل برای کمک به یمنی‌ها به چهار میلیارد دلار نیاز دارد. به طور کلی در سال ۲۰۱۹ حدود بیست و چهار میلیون یمنی به کمک نیاز خواهند داشت.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

 

ارسال نظر

تازه ها