کد خبر 32873

مایک پمپئو در نشست ناتو در بروکسل دوباره ادعاهای واهی خود علیه ایران را تکرار کرد و گفت ایران نقش مخربی در جهان ایفا می‌کند و آمریکا اجازه نخواهد داد که این وضعیت ادامه یابد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، به نقل از خبرگزاری رویترز، مایک پامپئو، وزیر امور خارجه آمریکا در سخنرانی خود در نشست صندوق مارشال در آمریکا با اشاره به حضور نیروهای کشورش در افغانستان گفت که برنامه‌های آمریکا در افغانستان با همکاری هم پیمانانش ادامه می‌یابد.

او سپس به ایران اشاره کرد و گفت که ایران نقش مخربی در جهان ایفا می‌کند و آمریکا اجازه نخواهد داد که این وضعیت ادامه یابد. پامپئو گفت: ایالات متحده آمریکا در کنار هم پیمانان خود خواهد ماند و هر آنچه در توان داشته باشد برای دفاع از آنها به کار می‌گیرد.

وزیر امور خارجه آمریکا سپس با اشاره به انتقادها از دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره استراتژی اول آمریکای او گفت: ترامپ به نهادهای جهانی احترام می‌گذارد و از آنها حمایت می‌کند اما او می‌خواهد که هر کشوری به وظایف خود نیز عمل کند چرا که نهادهای جهانی نمی‌توانند در جایگاه کشورها قرار بگیرند. برخی اوقات برای بهبود شرایط باید شجاع بود. ترامپ آمریکا را قدرتمند به پیش می‌برد و می‌داند که آمریکای قدرتمند به معنای جهانی با ثبات‌تر و بهتر است.

او همچنین از سیاست‌های چین انتقاد کرد و گفت که سیاست‌های این کشور نظم جهانی را به چالش می‌کشد. وی گفت که توسعه اقتصادی چین به ثبات منطقه‌ای منجر نخواهد شد بلکه برعکس تحریکات سیاسی و منطقه‌ای بیشتری به دنبال خواهد داشت.

پامپئو چین را به سوء استفاده مداوم از نقاط ضعف قوانین موجود در سازمان تجارت جهانی و سرقت مالکیت معنوی متهم کرد.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها