کد خبر 32811

سفر رئیس کمیسیون‌اروپا به پاریس به دلیل اعتراضات «جلیقه زردها» در فرانسه لغو شد.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، سفر رسمی ژان کلود یونکر رئیس کمیسیون اتجادیه اروپا به پاریس برای سخنرانی در مجلس ملی فرانسه که قرار بود فردا صورت بگیرد، به دلیل دیدار رهبران احزاب سیاسی با نمایندگان معترضان موسوم به «جلیقه زردها» در این مجلس لغو شد.

انتظار می رفت یونکر در چارچوب این سفر رسمی با امانوئل ماکرون رئیس‌جمهوری فرانسه در یک ضیافت شام شرکت و با ریچارد فراند، رئیس مجلس این کشور نیز دیدار کند.

این در حالیست که در این اعتراضات که وارد سومین هفته خود شده است، تاکنون ۳ نفر جان خود را از دست داده و بیش از ۸۵۰ نفر مجروح شده اند که تقریبا ۱۵۰ نفر از آنان نیروهای امنیتی فرانسه هستند.

گفتنی است حدود ۲۸۷ هزار نفر از مردم فرانسه تحت عنوان «جلیقه زردها» سازماندهی شده‌ و روز شنبه ۱۷ نوامبر جاری در اعتراض به تصمیم دولت مبنی بر اعمال تعرفه اضافی بر سوخت مایع صدها خیابان در سراسر این کشور را بستند.

بسیاری از مغازه ها و مراکز تجاری در منطقه مرکزی پاریس تعطیل و خدمات رسانی حمل و نقل عمومی مختل شده است.

۴ هزار پلیس برای مقابله با اعتراضات در حال انجام ماموریت هستند. براساس نظرسنجی ها ۸۴ درصد مردم فرانسه از اعتراضات اخیر حمایت می‌کنند.

پلیس این کشور نیز اعلام کرد که در جریان این تجمعات در پاریس و دیگر شهرهای فرانسه، ۴۵۸ نفر بازداشت شدند.

پلیس برای مقابله با معترضانی که در اطراف خیابان شانزه لیزه پاریس تجمع کرده اند از گاز اشک آور و ماشین‌های آب‌پاش استفاده کرده است.

معترضان اقدام به سوزاندن شمار بسیاری خودرو و سطل‌های زباله در سطح شهر پاریس کرده و با پرتاب سنگ و شیشه به سوی ماموران پلیس با آنها درگیر شدند.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها