کد خبر 32801

دفتر ریاست جمهوری الجزایر با صدور بیانیه ای اعلام کرد: رئیس‌جمهوری الجزایر با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی دیدار نمی‌کند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، ریاست جمهوری الجزایر امروز دوشنبه در بیانیه‌ ای اعلام کرد که «عبدالعزیز بوتفلیقه» رئیس‌جمهوری این کشور با «محمد بن سلمان» ولیعهد سعودی دیدار نخواهد کرد.

در این بیانیه آمده است که رئیس‌ جمهوری الجزایر به دلیل ابتلا به آنفولانزا از دیدار با ولیعهد سعودی خودداری کرده است.

این درحالیست که پیشتر دیدار رئیس‌جمهوری الجزایر با ولیعهد سعودی در برنامه دیدارهای بن سلمان اعلام شده بود.

گفتنی است،پیشتر  گروهی از روزنامه نگاران و روشنفکران برجسته الجزایر در نامه ای سرگشاده ضمن اعتراض به سفر محمد بن سلمان به الجزایر اعلام کرده بودند که این دیدار، «غیر اخلاقی و به لحاظ سیاسی امری نابجا است».

الجزایر از معدود کشورهای عرب در شمال آفریقا است که هم با ایران و هم عربستان سعودی روابط مطلوبی دارد.

این کشور همچنین دارای روابطی محکم با قطر است؛ کشوری عربی که در ژوئن ۲۰۱۷ از سوی عربستان سعودی و سه کشور عرب دیگر به اتهام حمایت از تروریسم و ایران مورد تحریم قرار گرفت؛ اتهاماتی که دوحه آنها را تکذیب کرد. این کشور همچنین به عنوان یکی از اعضای آفریقایی «سازمان کشورهای صادرکننده نفت» دارای پیوندهای خوبی با ترکیه است؛ کشوری که روابطش با ریاض بر سر جریان قتل خاشقجی به تیرگی گرایید.

شایان ذکر است که هنوز سفر ولیعهد عربستان به مراکش- همسایه الجزایر- تأیید نشده و وزیر خارجه مراکش تاکنون از هرگونه اظهارنظر در این باره خودداری کرده است.

 

منبع: مهر

ارسال نظر

تازه ها