کد خبر 32790

رئیس جمهور چین بعد از اجلاس گروه 20 در آرژانتین راهی پاناما شد.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، شی جینپینگ، رئیس جمهوری چین امروز وارد پاناما شده و قرار است با خوآن کارلس وارلا رئیس جمهوری پاناما دیدار کرده و مجموعه‌ای از توافق‌های همکاری را با وی امضا کند. او همچنین قرار است با رهبران تجاری دیدار کرده و از پروژه جدیدCocoli Locks در کانال پاناما بازدید کند.

به نقل از خبرگزاری فرانسه، رئیس جمهوری چین در ستونی منتشر شده در روزنامه استرلا دپاناما که یک روزنامه محلی است، نوشت: از این سفر به پاناما که اولین بار از سوی رئیس جمهوری از جانب چین صورت می‌گیرد، توقع فراوانی دارد.

شی جینپینگ که قبل از پاناما در آرژانتین حضور داشت، گفت: ما باید شرکایی همکاری کننده به نفع سود مشترک و دو جانبه باشیم.

دولت چین امیدوار است پاناما یکی از کانون‌های لجستیکی برای توسعه تجارت در آمریکای لاتین و کارائیب باشد و این ایده مورد استقبال جامعه تجاری پاناما قرار گرفته است. چین بعد از آمریکا دومین کشوری است که بیشترین استفاده را از کانال پاناما دارد.

رئیس جمهوری پاناما نیز امیدوار است پکن سرمایه گذاری‌های چند میلیون دلاری در پروژه‌های زیرساختی این کشور داشته باشد و دو کشور مشغول مذاکره بر سر یک توافق تجارت آزاد هستند. در ژوئن ۲۰۱۷ پاناما اعلام کرد، روابطش با تایوان را قطع کرده و روابط دیپلماتیک با چین را برقرار می‌کند.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها