کد خبر 32783

تعدادی زیادی از مردم معترض قبرس برای اعتراض به افزایش اجاره مسکن و افزایش قیمت سوخت به خیابان ها آمدند.

به گزارش پایگاه خبری با اقتصاد، معترضان به  شرایط اقتصادی و افزایش چشمگیر بهای اجاره مسکن در قبرس، یکشنبه عصر در اطراف کاخ ریاست‌جمهوری تجمع کردند.

بنابر گزارش «سایپرس میل»،گروه‌هایی که این تظاهرات را سازماندهی کرده بودند اعلام کردند، هر کسی لیاقت دارد که آینده ای بهتر داشته باشد و دولت موظف است شرایط زندگی مناسب و عادلانه‌ای را فراهم کند.

یکی از سازماندهندگان این تظاهرات گفت که اعتراض اخیر فقط در واکنش به افزایش اجاره بها صورت نگرفته است بلکه برخی از موارد از جمله رشد قیمت سوخت، دستمزدهای اندک و شرایط نابسامان آموزشی دیگر مواردی بودند که مردم را به خیابان‌ها کشانده‌اند.

وی افزود: «ما از مقامات می‌خواهیم که فقط به ما به چشم یک عده نگاه نکنند بلکه به عنوان مردم به ما توجه کنند.» و گفت که تظاهرات دیروز  ادامه خواهد داشت.

برگزار‌کنندگان این تظاهرات همچنین گفته‌اند که می‌خواهند با این تظاهرات‌ها توجه افکار عمومی را به حقوق آنها بر طبق قانون اساسی و کنوانسیون‌های اروپایی حقوق‌بشر جلب کنند.

هفته پیش نمایندگان پارلمان از دولت به دلیل اینکه از اقشار  آسیب‌پذیر جامعه در زمینه تهیه مسکن  به اندازه کافی حمایت نمی‌کند، انتقاد کردند. امروز جلسه‌ای به همین منظور برگزار می شود که قرار است، وزرای کار و داخلی هم در آن شرکت کنند.

اجاره‌بهای مسکن در قبرس از آمستردام هم بالاتر است و در طول سال ۲۰۱۷ میانگین  اجاره یک آپارتمان ۱۲.۵ درصد افزایش داشته است.

در فرانسه، بلژیک و هلند هم مردم در اعتراض به وضعیت اقتصادی و برنامه‌های دولت به خیابان‌ها آمدند.

فارس

ارسال نظر

تازه ها