کد خبر 32758

مانوئل لوپز اوبرادور رئیس جمهور جدید مکزیک که چندی پیش با وعده تغییری عمیق و رادیکال به ریاست جمهوری مکزیک رسید جت ریاست جمهوری مکزیک را که با 218 میلیون دلار خریداری شده بود فروخت.

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد به نقل از خبرگزاری فرانسه، این خبر در حالی منتشر شد که مانوئل لوپز اوبرادور، رئیس جمهوری مکزیک قبلا در کمپین انتخاباتی خود وعده چنین کاری را داده بود.

آخرین ماموریت جت ریاست جمهوری مکزیک که یک بوئینگ 787-8 است، مربوط به انتقال انریکه پنانیه‌تو، رئیس جمهوری در حال کناره گیری مکزیک به بوئنوس آیرس برای شرکت در نشست گروه 20 بود.

لوپز اوبرادور همزمان با ایراد سوگند در روز شنبه، وعده داده تا تغییری عمیق و رادیکالی در مکزیک ایجاد کند؛ وی پنج ماه قبل در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شد.

خورخه مندوزا، سخنگوی بانک دولتی که از طریق آن این جت به فروش گذاشته شده، به خبرنگاران گفت که این جت سرویس‌های تعمیراتی لازم را دریافت خواهد کرد و سپس در یک فرودگاه در سن برناردینو، کالیفرنیا تا زمان فروش، نگهداری می شود.

چند سال پیش مکزیک این جت را برای سفرهای ریاست جمهوری به مبلغ 218 میلیون دلار خرید.

لوپز اوبرادور که بخاطر شیوه زندگی ساده‌اش مثل رانندگی با خودروی فولکس واگن مشهور است، گفته که احتیاجی به این جت ندارد و با پروازهای اقتصادی به سفر می‌رود.

وزیر اقتصاد مکزیک نیز اعلام کرده که به زودی 60 جت شخصی دولتی و 70 هلیکوپتر نیز به مزایده گذاشته می‌شوند.

منبع: ایسنا 

ارسال نظر

تازه ها