کد خبر 32736

با اعلام دونالد ترامپ

دونالد ترامپ اعلام کرد چین موافقت کرده است که تعرفه اعمال شده بر خودروهای آمریکایی که اکنون در سطح 40 درصد است را «کاهش و حذف کند».

به گزارش پایگاه خبری بااقتصاد، دونالد ترامپ روز شنبه اعلام کرد چین موافقت کرده است که تعرفه بر خودروهای آمریکایی را به زیر 40 درصد کاهش دهد و به تدریج آن را حذف کند.

ترامپ یک روز بعد مذاکرات آمریکا و چین در آرژانتین در صفحه توئیتر خود گفت: «چین توافق کرده است که تعرفه بر خودروهای آمریکایی را «کاهش دهد و و به تدریج حذف کند».

دولت چین حدود 40 درصد بر خودروهای آمریکایی تعرفه اعمال کرده است.

آمریکا و چین در روز پایانی اجلاس G20 در آرژانتین حدود دو ساعت و نیم با یکدیگر مذاکره کردند و ترامپ در این مذاکرات متعهد شد که تعرفه بر 200 میلیارد دلار کالاهای چینی را در همان سطح 10 درصد نگه دارد و افزایش ندهد. در مقابل چین نیز متعهد شد که بسیاری از کالاها در حوزه انرژی، کشاورزی و صنعتی را از آمریکا خریداری کند تا عدم تعادل تجاری بین این دو کشور به تدریج از بین برود.

دو کشور همچنین توافق کردند در خلال 90 روز آینده مذاکرات خود را حول تغیر ساختاری برخی سیاست‌های چین از جمله انتقال تکنولوژی، حق مالکیت فکری، موانع غیرتعرفه‌ای و نیز سرقت‌های سایبری، خدمات و کشاورزی، ادامه بدهند. 

 

ارسال نظر

تازه ها